Nem a kocsma a szuper, hanem körülötte a világ

155. számú Vegyesbolt, Italbolt Balatoncsicsó155. számú Vegyesbolt, Italbolt Balatoncsicsó a térképen

Átlagos 2024. októberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. október 18.
Már valami motorosrendőr alaposan lefülelt a bekötőúton, ahogy a falu felé mentem. Mellémállt és ablakon keresztül kioktatott, hogy itt szüreti felvonulás van, traktorok, lovak, fogatok, hát úgy kell itt hajtani, aztán csak jól meggondolni... megfontoltam, aztán mentem tovább. És tényleg szembejött egy baromi nagy szüreti felvonulás, rengeteg traktor, teherautó, fogatok, mindenki a platókon ült, és hajjdevidáman mulatott meg integetett. Van azért ennek bukéja... én meg óvatosan elaraszolgattam mellettük. A falu központjába értem, autót le, aztán beálltam a vigyorgóba én is, integettem, vihogtam meg idétlen fejeket vágtam. Lett egy hirtelen alkalmi barátnőm is, egy igazán koros, de szépen ápolt hölgy, akivel beszélgetni kezdtünk, aztán, amikor a banda eloszlott, megkérdeztem tőle, hogy hol a falu kocsmája? Hát ott van arra, ő is arra jön, menjünk együtt. A templom mellett sétáltunk, mondta, ne várjam meg, ő csak lassan tud jönni. De én azért megvártam. Honnan jöttem? - jött elő a kérdés. - ööö... hát Budapestről, az bizony messze van. - Én Miamiból... - mondta az idős hölgy, porcelán nadrágban, rózsaszín kiskabátban, hatalmas, virágos, fehér kalappal a fején, borospohárral a kezében. És tényleg. Pont olyan volt és pont onnan jött. Aztán elköszöntünk egymástól ezzel a drága messzi jóasszonnyal, és indultam a kocsmába kólázni. Anyám, milyen dolog már mindenki duhaj, vedel és kurjongat, én meg megyek kocsmába kólázni... hát itt egyben van a vegyesbolt meg a kocsma, belül vannak összekötve és szegény nő egyikből a másikba szaladgál, mikor hol van kapás. Láthatod, szerény a berendezés, de mi kell még? Az italkínálat is szerény, de mégis mit képzeltél, hogy mi lenne pont itt a jobb? Azt kaptam amit kértem, zéró kólát, nevetséges párszáz forintért, más meg mást ivott, én kihasználtam az infrastruktúrát, elmentem a mellékhelyiségbe is, kedélyes fazonok jöttek mentek az ivótérben, meg a nagyon szimpla kis teraszon is. Szép ősz, Balaton-felvidék, a szíved megtelik, ha rágondolsz. Egyszerű kis ivó ez, de micsoda helyen, micsoda faluban!
Ételek / Italok:Átlagos
Kiszolgálás:Átlagos
Hangulat:Átlagos
155. számú Vegyesbolt, Italbolt Balatoncsicsó - Belső155. számú Vegyesbolt, Italbolt Balatoncsicsó - Külső kép155. számú Vegyesbolt, Italbolt Balatoncsicsó - Külső kép155. számú Vegyesbolt, Italbolt Balatoncsicsó - Egyéb155. számú Vegyesbolt, Italbolt Balatoncsicsó - Egyéb155. számú Vegyesbolt, Italbolt Balatoncsicsó - Belső155. számú Vegyesbolt, Italbolt Balatoncsicsó - Étel/ital155. számú Vegyesbolt, Italbolt Balatoncsicsó - Belső155. számú Vegyesbolt, Italbolt Balatoncsicsó - Mosdó155. számú Vegyesbolt, Italbolt Balatoncsicsó - Mosdó155. számú Vegyesbolt, Italbolt Balatoncsicsó - Mosdó155. számú Vegyesbolt, Italbolt Balatoncsicsó - Belső155. számú Vegyesbolt, Italbolt Balatoncsicsó - Egyéb155. számú Vegyesbolt, Italbolt Balatoncsicsó - Belső
Aventurin House Révfülöp - Legjobb ár önellátással
Aventurin House Révfülöp