Mátyás király-díszkút Berekfürdő

Szobor
Mátyás király-díszkút Berekfürdő
Mátyás király-díszkút BerekfürdőMátyás király-díszkút Berekfürdő

Mátyás király-díszkút Berekfürdő bemutatkozása

A Strandfürdő bejáratnál elhelyezett Mátyás király díszkút című alkotás Győrfi Lajos munkája. 2013 júliusában felemelt díszkút elkészítésében Győrfi munkáját Varga Imre segítette.

Hotel Kumánia Kisújszállás - Napi árak félpanziós ellátással
Hungarospa Thermal Hotel Hajdúszoboszló - Spa ajánlat fürdőbelépővel
Hungarospa Thermal Hotel Hajdúszoboszló
112.800 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval

Mátyás király-díszkút Berekfürdő vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 783 városban járt márFelfedező - 2499 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 49085 feltöltött kép
Érdekes 2024. augusztus 6.egyedül járt itt
Van egy ugyanilyen díszkút Létavértesen is, ugyanezt a jelenetet ábrázolja, de az egy kicsivel kisebb. Ez pedig a berekfürdői strand bejáratánál áll, Kinizsi Pál nyújtja a buborékmentes frissítőt az akkor uralkodó Mátyásnak, méghozzá malomkövön. Jó szobor ez, közben kikerestem a régi feltett képek közül, mert mostanában nem nagyon kerülnek fel az új dolgok az oldalra.
Mátyás király-díszkút Berekfürdő - Külső képMátyás király-díszkút Berekfürdő - EgyébMátyás király-díszkút Berekfürdő - Egyéb