A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A Szűz Mária neve templom Biatorbágyon található, az épület középkori történetét illetően azonban nem igen maradt fent írásos információ, így csupán a 18. század első felétől tudjuk nyomon követni az építmény sorsát.
Tovább olvasom >>
Az 1700-as évek első felében Peter von Hermes tüzérhadnagy a középkori imaház még megmaradt épületét alapul véve, a gótikus stílusjegyeket viselő szentélyt meghagyva építtette újra a templomot. Később Promperger Kristóf földesúr kérésére egészült ki a toronnyal, valamint egy barokk stílusú főoltárral is. A később években sajnos a templom épületét nem gondozták, így állapota folyamatos romlásnak indult, amely következtében az 1800-as éveskben ismét több alkalommal is restaurációs munkálatokra volt szükség, többek között megerősítették a tetőszerkezetet és a padlózatot is, valamint helyreállították az oltárokat és az orgonát. Az épület kapuja előtt az utolsó magyarországi pestisjárvány végét követően állították fel a Szentháromság emlékoszlopot. A templom kiemelkedő jelentőségét a 18. században épült barokk oltár együttes adja, amely a több évszázad alatt a biatorbágyi lakosok fontos jelképévé vált.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Biatorbágy Pest megyei kisvárosunk Torbágy városrészében található ez a katolikus templom, amelyet a XVII. század végén, a török hódoltság után elnéptelenedett településre beköltöző német nemzetiségű betelepülők építettek. A templom középkori maradványokra épült itt a dombtetőn, az 1720-as években kezdődtek el az építési munkálatok.
A templom pontos titulusa: Boldogságos Szűz Mária Szent Neve. A torony pár évvel később került fel a templomra, amely közadakozásból épült, a kor akkori szokásai szerint. A templom bejárata előtt látható Szentháromság emlékoszlop a pestis járvány áldozataira emlékeztet, amely a település lakosságát jelentősen sújtotta. A templomot az elmúlt évszázadok során többször felújították. A beltér jellemzően barokk, maga a templom stílusa barokk és klasszicista, de van egy gótikus szentélye. A templom a szentmisék idején, valamint egyéb alkalmak - esküvő, keresztelő - idején tart csak nyitva.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.