A Bakony rengeteg izgalmas felfedeznivalót rejt magában, de ezek közül is kiemelkedik a Csárda-hegyi őskarszt, mely egy többmillió éves geológiai formáció. Úrkút leginkább a túrázás kedvelőinek lehet ismerős, ugyanis a település a Kéktúra egyik népszerű állomása. Itt bújik meg a már említett őskarszt, mely meleg időben kifejezetten csábító; a töbrök alján kellemesen hűvös idő van, ami jól fog esni az odáig vezető tanösvény bejárása után.
Szállásajánlatok a környéken>>
Magyarország rejtett természeti kincsei és kirándulóhelyei - Csárda-hegyi őskarszt
A Battonya és Mezőhegyes között fekvő Feneketlen-tó kialakulása az emberi beavatkozás eredménye, és még csak nem is tudatosan: az állóvíz egy gázkitörés során keletkezett. A kutatófúrás során történt balesetben szerencsére senki sem sérült meg, viszont egy olyan nagy kráter keletkezett, amit utána a felszín alatti vizek megtöltöttek. Bár a tó mindössze 50 méter széles és 10 méter mély, mégis izgalmas belegondolni létrejöttének történetébe.
Szállásajánlatok a környéken>>
Magyarország rejtett természeti kincsei és kirándulóhelyei - Feneketlen-tó
Hivatalos nevén Baradla-barlang, de mindenki aggtelei cseppkőbarlangként ismeri – ez hazánk egyik legismertebb természeti látványossága, melynek kialakulása 230 millió évvel ezelőtt vette kezdetét. A barlang abszolút rászolgál arra, hogy az UNESCO világörökség része legyen; a föld alatti rendszerekben változatos formájú és színű képződményeket láthatunk, melyek kialakulási ideje emberi mértékkel felfoghatatlanul sok. Kiépített járatokon is megismerkedhetünk ezzel a geológiai csodával, de a bátrabbak egy fejlámpás, kúszó-mászó felfedezőutat is választhatnak, melyen egy szakképzett barlangász lesz az idegenvezető.
Szállásajánlatok Aggteleken és környékén>>
Magyarország rejtett természeti kincsei és kirándulóhelyei - Aggteleki cseppkőbarlang
A Magas-Bakony rejtekében fekszik a Hubertlaki-tó, amit a helyiek csak bakonyi Gyilkos-tónak neveznek. Becenevét onnan kapta, hogy nagyon hasonlít „testvérére”, az erdélyi Gyilkos-tóra, hiszen mindkét esetben a vízből kiálló facsonkok törik meg a felszín nyugalmát. Az eredetileg vaditatónak készült tavacska körül teljes a nyugalom és a csend, és egy olyan jellegzetes hangulat öleli körül az embert, ami miatt mindenképpen érdemes megtenni az ideáig vezető túrát az erdőn keresztül.
Szállásajánlatok a környéken>>
Magyarország rejtett természeti kincsei és kirándulóhelyei - Hubertlaki-tó
A Visegrádi-hegység rejtett kincse a Vasas-szakadék, melyet a Lajos-forrás és a Kő-hegy között, a Cseresznye-hegy északi végén találunk. A vulkáni kőzeteket hatalmas erők törték ketté, és nekünk az a szerencse jutott, hogy saját szemünkkel gyönyörködhetünk az így kialakult képződményben. Úgy sétálhatunk a mintegy 250 méter hosszú repedésben, hogy gigantikus sziklafal és óriási fák vesznek körül, miközben madarak repkednek a fejünk felett.
Szállásajánlatok Szentendrén és környékén>>
Magyarország rejtett természeti kincsei és kirándulóhelyei - Vasas-szakadék
A Bakonyban lévő Marcal egyik leghosszabb mellékvízfolyása a Gerence-patak, melynek mentén a láprétek izgalmas élővilágnak adnak otthont. A víz a felé nőtt fák árnyékában kavarog az erdő mélyén, és a partján sétálva könnyedén érezhetjük úgy, hogy egy mesébe csöppentünk. A nyár végi, ősz eleji időszakban még szebb látványt nyújt a környék, úgyhogy mindenképpen érdemes betervezni egy kirándulást errefelé.
Szállásajánlatok Bakonybélben és környékén>>
Magyarország rejtett természeti kincsei és kirándulóhelyei - Gerence-patak
Bár Magyarország nem egy kifejezett „vízesés-nagyhatalom”, szerencsére azért nekünk sem kell szégyenkeznünk. Jó példa erre a dömörkapui vízesés, melyet nem mérete, hanem a környezete tesz különlegessé. A Szentendre közelében található zuhataghoz eljuthatunk sétálva, de akár biciklivel is. Így vagy úgy, ez a látványosság remek családi program lehet egy szeptemberi hétvégén.
Szállásajánlatok Szentendrén és környékén>>
Magyarország rejtett természeti kincsei és kirándulóhelyei - Dömörkapui vízesés