Szerencsére, nem szükséges Ázsiáig utazni ahhoz, hogy ráléphessetek a harmónia és a lelki elmélyülés útjára, mert a mesébe illő japánkertek titokzatos világát már országhatáron belül is felfedezhetitek! A misztikus hangulatot árasztó, szeszélyesen kanyargó ösvények egzotikus növényritkaságok, sekély tavak, apró szigetek, csobogó patakok, magával ragadó kőhidak, tekintélyt parancsoló pavilonok és rejtett zugok között vezetnek keresztül. Induljatok andalító sétára egy ilyen mesés természeti környezetben, ahol garantáltan felfrissül majd a testetek és a lelketek is!
Japán egyik leghíresebb örömünnepének számít a hanami, vagyis az év azon időszaka, amikor virágot bontanak a cseresznyefák. Az újjászületés örök körforgását szimbolizáló eseményen rózsaszín és hófehér szirmok milliói hintik be a földet, ami hagyományosan a tavasz kezdetét jelöli.
Álomszép japánkertek és cseresznyefa-virágzás Magyarországon - virágzó cseresznyefák Budapesten a Tóth Árpád sétányon
Varga Márton álmodta meg 1928-ban, Zuglóban hazánk első japánkertjét, ahol még a japán császári család tagja, Takamacu herceg és felesége is tiszteletét tette. A művészi gondossággal kialakított létesítmény központi eleme a kőhidakkal és lépőkövekkel tarkított tórendszer. A rafinált kis ösvényeken haladva valóban meditatív élményben lesz részetek, amit az idilli kőpadok, lámpások és teaház csak tovább fokoz majd. A lenyűgöző növényvilág képviselői között sétálva találkozhattok kínai mamutfenyővel vagy a ginko bilobával is, de természetesen érdemes a látogatásotokat a cseresznyefa-virágzáshoz igazítani.
Álomszép japánkertek és cseresznyefa-virágzás Magyarországon - zuglói Japánkert
Álomszép japánkertek és cseresznyefa-virágzás Magyarországon - zuglói Japánkert
A Dunakanyarba beékelődött Szentendre zegzugos utcáival, hangulatos korzójával már önmagában is arra sarkallja az embert, hogy egy kicsit visszavegyen a hétköznapok tempójából és lelassuljon. Ám ezt a kikapcsolódást még tovább fokozhatjátok, ha beléptek a Szentendrei Japánkertbe, mely hangulatos csobogóival, zen kertjével és a tó víztükre alatt úszkáló koi pontyaival rabul ejti a tekinteteket. Apropó: tudtátok, hogy a japánoknál a koi pontyok általában a nehézségeken való felülkerekedést, a kitartást, a szerencsét és a bőséget szimbolizálják?
Szállásajánlatok Szentendrén és környékén>>
Álomszép japánkertek és cseresznyefa-virágzás Magyarországon - Szentendrei Japánkert
Árnyas sétányok, sportolásra csábító pázsitok, zenélő szökőkút, szabadtéri színpad, víztorony és még japánkert is megbújik a fővárosiak és a turisták egyik legkedveltebb kirándulóhelyén: a Margitszigeten. Az aranyhalak és vadkacsák által benépesített tóban nagy gonddal megformált szobrokon akadhat meg a tekintetetek, de a leglátványosabb pontja a japánkertnek kétségkívül a csodás vízesés.
Álomszép japánkertek és cseresznyefa-virágzás Magyarországon - Margitszigeti Japánkert
A főváros szívében otthonra lelt ELTE Füvészkertben rengeteg lélegzetelállító növénnyel ismerkedhettek meg közelebbről. Fürtökben lógó orchideák, rovarral táplálkozó vénusz légycsapói, szárazságon edződött kaktuszok és a páradús pálmaházban megbújó, trópusi ritkaságok biztosan benneteket is elbűvölnek majd. Tavasszal azonban igazán egyedi kalandra csábítanak az itt virágba boruló cseresznyefák. Telepedjetek le a fűben elhelyezett takarókra, merüljetek el a hihetetlen látványban.
Pécs nem véletlenül kapta meg 2010-ben az Európa Kulturális Fővárosa címet, fővárosunk után itt található a műemlékek, köztéri műalkotások, kiállítások, galériák és időszaki bemutatók legszélesebb választéka. Azonban meglepő helyen gyönyörködhetünk az itt virágba borult fákban: a pécsi köztemető déli részén.
Pécs és környéke legjobb szállásajánlatai>>
Álomszép japánkertek és cseresznyefa-virágzás Magyarországon - pécsi köztemető
Miután felkerestétek a Rákóczi várat és a Megyer-hegyi Tengerszemet, érdemes kiegészíteni a látnivalók sorát egy kis kitérővel a sárospataki Arany János utcába. Az itt található Görög Katolikus Templomhoz vezető sétányon ugyanis leülhettek gyönyörködni az aláhulló cseresznyefa virágok szirmaiban.
Igazi cseresznye nagyhatalomnak számít ez az aprócska zsákfalu a templomkertben sorakozó, 200 hektáron elterülő gyümölcsfának köszönhetően, ahol minden évben megadják a módját a virágzás ünneplésének. Ám nem csak ekkor tanácsos ide látogatni, ugyanis a településen rendezett piacokon háztáji finomságokat, kézműves portékákat és igazi gasztrofinomságokat is kóstolhattok.
A Bükk lábánál fekvő községben szintén hagyománya van a cseresznye-virágzás ünnepének, ami nem csoda, ugyanis a zamatos gyümölcs termesztésében már nagy gyakorlatra tett szert Szomolya. Megéri azonban később, a nyári időszakban is visszatérni ide a kulináris élményt ígérő Cseresznye fesztiválra is.