1904-ben, a Budai Várnegyed impozáns részén lelt otthonra a híres szobrász, Stróbl Alajos által életre hívott Mátyás-kút. A lenyűgöző alkotás azóta nem csak a magyarok, hanem a külföldiek szívét is számtalanszor megdobogtatta már. A közelmúltban teljes felújításon átesett szoborcsoport Mátyás királyt és hűséges alattvalóit ábrázolja, miközben kopóikkal épp vadásznak a Budai-hegyek között, majd ott rátalálnak Szép Ilonára. Az uralkodó jobbján Marzio Galeotto humanista tudós foglal helyet, aki gyakori vendég volt hajdanán a királyi udvarban. Látogassátok meg a hazai „Trevi-kútként” is emlegetett műremeket, mely esténként elképesztő fényjátékban tündököl. A legenda szerint pedig aki pénzt dob a kútba, az biztosan visszatér még egyszer a helyszínre. Próbáljátok ki!
Híres szökőkutak Magyarországon - A magyar Trevi-kút: Mátyás-kút (Budapest)
Hangulatos csobogókat és ugráló vízoszlopokat láthattok, ha célba veszitek Magyarország legnagyobb zenélő szökőkútját, mely a budapesti Margitszigeten kapott helyet. A pazar látványt nyáron délelőtt 11-től este 10-ig lehengerlő zenei aláfestés teszi teljessé, melyből minden korosztály ki tudja választani a kedvencét.
11 és 16 órakor a gyerekek kedvencei csendülnek fel, köztük Vuk dalával, a Jégvarázsból ismert Legyen hóval, a klasszikus Micimackóval. Délben és 17-kor olyan klasszikusok szólalnak meg, mint Liszt Liebestraum-a vagy Mozart Kis éji zenéje, de 14-kor a Négy évszak-ra és a Nabucco-ra is táncra perdülnek a víz sugarai. 13-kor, 15-kor és 18-kor a modernebb dalok kedvelői örülhetnek, hiszen olyan előadókat hallgathatnak, mint Michael Bublé, vagy éppen a Paddy and the Rats. Este hétkor Budapestről szóló zenék lesznek a "színpadon", nyolckor és kilenckor pedig a napközben felcsendült dalok közül a közönség kedvencei szólalnak meg. Az esti órákban fényjáték és a vízfüggönyre vetített rövidfilmek is szórakoztatják az érdeklődőket.
Híres szökőkutak Magyarországon - Margitszigeti-szökőkút (Budapest)
Híres szökőkutak Magyarországon - Margitszigeti-szökőkút (Budapest)
Nyilván, nem csak a fővárosban bukkanhattok különleges kutakra, hanem például a kultúra városában, Pécsen is. A Széchenyi teret egyértelműen Gázi Kászim pasa dzsámija uralja, de itt csodálhatjátok meg az illusztris Városházát, a Lóránt-palotát, míg a tér déli oldalán a mesés Zsolnay-kútba botlotok majd, melyet Zsolnay Miklós ajánlott fel édesapja, Vilmos emlékére. A 4 méteres, pirogránitból készült alkotást Pilch Andor álmodta meg, majd a mestermű a híres-neves Zsolnay Gyárban készült el. 1930 óta gyönyörködhetnek benne azok, akik az irgalmas rendi templom előtt elsétálnak. Baranya megye székhelye évről évre szebb lesz, és mi biztosan nem lepődnénk meg, ha kiderülne, hogy a kút mágikus erővel bír, hiszen peremébe az alábbi feliratot vésték: „Zsolnay Vilmos emlékkútja, legyen örök szemtanúja, Pécs város virulásának, lakói boldogulásának.”
Híres szökőkutak Magyarországon - Zsolnay-kút (Pécs)
A Cívisváros megszámlálhatatlanul sok szépség birtokosa. A monumentális, Debreceni Református Nagytemplomtól karnyújtásnyira fekszik a zenélő, Milleniumi szökőkút, melynek éke a vízgyűrűkkel körülölelt főnixmadár, ami a város újjászületését hivatott szimbolizálni. Ha pedig szeretnétek még tovább fokozni a vízi örömöket, akkor azt ajánljuk, hogy a Debreceni Egyetem Főépülete előtt elnyúló, 65 méter hosszú és 20 méter széles medencét is keressétek fel, melyet zabolátlan vízsugarak szelnek keresztül! Higgyétek el: nem fogjátok megbánni!
Szállásajánlatok Debrecenben>>
Híres szökőkutak Magyarországon - debreceni Egyetem szökőkútja (Debrecen)