Összegyűjtöttünk 5 kevésbé ismert, ám élményeket és izgalmas látnivalót adó helyszínt, ahová érdemes ellátogatni.
A zempléni-hegységben, Sárospatak környékén egy látványos tengerszem fogadja a turistát. A Megyer-hegyi tengerszem egy malomkőbánya helyén alakult, a 6-7 méter bányagödröt az esővíz töltötte fel az elmúlt több mint száz évben. Ma nem csak nagyon szép látványosság, de kiváló túra célpont is: egy tanösvény, sőt, egy via ferrata pálya is színesíti kirándulásunkat. A Megyer-hegyen egy kiépített kilátóból tekinthetünk a zempléni táj szépségére.
Vendéglátóhelyek a környéken>>
Szállásajánlatok a környéken>>
Szomolya határában, Eger környékén találhatjuk Magyarország legtöbb fülkével rendelkező kaptár-kő csoportját. A nyolc nagyobb fülkés sziklára, kőkúpra tagolódó riolittufa vonulat 117 fülkét rejt, melyek valódi funkciójáról nincs bizonyság, többféle feltevés látott napvilágot. Az egyik szerint síremlékek voltak, ide helyezték az elhunytak hamvait tartalmazó urnákat, mások úgy vélik, a kaptárokban méhkaptárokat tartottak. Jelenleg a teljesen megújított tanösvény részeként, acél platformokon, fémkorlátokkal védett lépcsősoron tudjuk bejárni a területet.
Szállásajánlatok Egerben>>
Vendéglátóhelyek a környéken>>
A Szomolyai kaptárkövek fülkéinek eredeti funkciójáról nem tudunk biztosat, de több feltevés napvilágot láttot már.
Az Uppony és Dédestapolcsány között, mintegy 6 millió köbméter vizet tárol a Lázbérci víztározó. Az upponyi völgy mészkőszirtjei között, 77 hektáron húzódik a víztározó, melyet a Bán és Csernely patakok táplálnak, és a megtisztított víz több százezer ember ívóvíz szükségletét elégíti ki. A tó déli oldalán túrautat alakítottak, a Szalamandra tanösvény 6 km hosszú, változatos terepen vezet végig, egy része a tó mellett, másik része erdőbe visz, így csodálatos panoráma kíséri utunkat.
Szuper helyek várnak a közelben, nézd meg a szilvásváradi szállásokat>>
A Lázbérci víztározó déli oldalán vezet a 6 km hosszú Szalamandra tanösvény, ahonnan végig fantasztikus a panoráma.
Bükkalján, Noszvajon a riolittufa adta a lehetőséget arra, hogy az elszegényedett réteg a 19. században barlanglakásokat alakítson itt ki. Az 1930-as években még 70 család élt ezekben a meszelt, olykor 2-3 helyiségből álló lakásokban, belsejük úgy nézett ki, mint egy parasztház. A lakóbarlangok ma már üresek, egy részében, a „Pocem”-ben lévők alkotóműhelyként működnek.
Vendéglátóhelyek a Noszvajon>>
Csodás szálláshelyek várnak Noszvajon>>
Az 1930-as években még 70 család élt ezekben a meszelt, olykor 2-3 helyiségből álló lakásokban.
A vasipar fellendülése tette lehetővé, hogy a Garanda-patak mellé 1812-ben kohó épüljön, és ennek táplálásához a Garanda- és a Szinva patakok elgátolt tavát mesterségesen megnagyobbítsák. A mára hátrahagyott, Európában is ritkaságnak számító ipari emlék Lillafüred és Ómassa között áll, közvetlenül a Lillafüredi kisvasút vonalán, így érdemes a szurdokokban, hegyoldalakban kialakított vasúton megközelíteni a Fazola-őskohót. Vele szemben a szabadtéri Műszaki Skanzen és a Massa Múzeum ad további látnivalókat.
Szállásajánlatok a közelben Lillafüreden és Szilvásváradon.
Európában is ritkaságnak számító ipari emlék található Lillafüred és Ómassa között, a Lillafüredi kisvasút vonalán.