Budapest egyik legikonikusabb helye az Erzsébet-kilátó, amely egész biztosan elsőként fordul meg minden fővárosi fejében, ha kiszabadulna a nyüzsgésből és sétálna egyet a természetben. Az 527 méter magas hegy tetején álló kilátópont – mely így a legmagasabban fekvő kilátó a fővárosban – 1910 óta őrködik a Normafa szomszédságában, ha tiszta időben megyünk, akkor a 100 lépcsőfok megtételét követően akár 80 kilométerre is elláthatunk legmagasabb pontjáról.
Kilátók és panorámapontok Budapesten - Erzsébet-kilátó
A Buda, Óbuda és Pesthidegkút találkozásánál fekvő Hármashatárhegy a helyiek egyik legnépszerűbb kirándulóhelye, ahol fekvése miatt a II. világháborúban katonai bunkerek épültek. Az egyik ilyen óvóhely helyén épült fel a különleges nyolcszög alakú, fából készült Guckler Károly-kilátó. Formája mellett egyik érdekessége, hogy a megszokott 10-15 méteres magasságú megfigyelőhelyekhez képest csupán 4 méterről tekint le a tájra, de ez egyáltalán nem válik hátrányává, tetejéről csodálatos látvány nyílik a Börzsönyre és a Mátrára is.
10 panorámapont és kilátó Budapesten - Guckler Károly-kilátó
A tősgyökeres budapestieknek is újdonságként hathat ez a panorámapont, ugyanis országunk egyik legmagasabb épületének, a Szent István Bazilika két kupolája közötti területet 2003-ban nyitották meg a közönség számára, ahol 65 méter magasból gyönyörködhetünk a pesti háztetők véget nem érő rengetegében. Jó hír, hogy nemcsak a 365 lépcső leggyűrését követően lehet részünk az élményben, hiszen a felújítás során liftet is kapott az épület, így mindenki számára elérhetővé vált a fantasztikus látvány.
10 panorámapont és kilátó Budapesten - Szent István Bazilika Panoráma kilátó
Fővárosunk egyik legújabb épületében, a MOL Campus látogatóközpontjából érhetjük el a SkyDecket, ahol amellett, hogy 120 méteres magasságból nézhetünk le a városra, applikációjuk segítségével virtuális sétát is tehetünk a forgalmas utcákon, vagy beleshetünk a kulturális és turisztikai életbe.
10 panorámapont és kilátó Budapesten - MOL SkyDeck
2013 óta csodálhatjuk meg fővárosunk összes nevezetességét 65 méteres magasságból az V. kerületi Erzsébet téren felállított óriáskerékből. Arra érdemes figyelni, hogy ha privát élményre vágyunk a 8-10 perces menetidő során, akkor váltsunk külön erre szóló jegyet, hiszen egyéb esetben a 6 fős kabinokban nagy valószínűséggel másokkal is együtt fogunk utazni.
10 panorámapont és kilátó Budapesten - Budapest Óriáskereke
A budai vár kétségkívül legjelentősebb idegenforgalmi látványossága a Halászbástya, melynek páratlan panorámája évről évre több százezer turistát vonz a műemlékhez. A II. világháborúban ért támadások miatt rendkívül megrongálódott, felújítása csak a 90-es években kezdődhetett meg, de 2003 óta újra régi fényében tündököl, és a város egyik legfelkapottabb helyszínévé vált.
10 panorámapont és kilátó Budapesten - Halászbástya
Semmiképpen sem az olcsó programlehetőségek közé tartozik, de ha valamilyen izgalmas kalandra vágyunk, a Városligetben 150 méter magasságban repülhetünk a BalloonFly hőlégballonjának segítségével. A kaland teljesen veszélytelen, ugyanis a hajó nem hagyja el kiindulási pontját, hanem mintegy szabadtéri liftként emeli utasait az égbe, hogy onnan csodálhassák meg Budapest különleges pontjait.
10 panorámapont és kilátó Budapesten - Ballon-kilátó
1541-ben Gül Baba azért érkezett a török sereggel Budapestre, hogy nyomatékosítva az oszmán fennhatóságot mecsetet építsen a mai Rózsadomb egyik legszebb részére. Halála miatt terve végül meghiúsult, de hatása nem maradt el; a város legintimebb parkját alakították ki a domboldalon, mely a rózsaligetek és a hatalmas levendulások mellett a hódító síremlékét is rejti.
10 panorámapont és kilátó Budapesten - Gül Baba Türbe és Rózsakert
Hosszú éveket követően a Néprajzi Múzeum végre elnyerte méltó helyét a Városligetben, épületét Ferencz Marczel tervezte. A 250 000 darabból álló gyűjteménye mellett legizgalmasabb része a 7000 négyzetméteres tetőkert, melynek legmagasabb pontjáról olyan panoráma tárul az ember szeme elé, ami már önmagában megéri, hogy ellátogassunk a múzeumhoz.
10 panorámapont és kilátó Budapesten - Néprajzi Múzeum
A Gellért-hegyre gondolva a legtöbb embernek a Citadella ugrik be, azonban érdemes a domb nyugati oldalát is felfedezni, hiszen egy egészen érdekes látványossággal találkozhatunk. A már 20 éve itt található Filozófusok kertjében a világ legmeghatározóbb gondolkodóinak és vallási vezetőinek szobrait láthatjuk (többek között Buddha és Jézus találkozásának is szemtanúi lehetünk), miközben az elképesztő kilátás itt sem marad el.
10 panorámapont és kilátó Budapesten - Filozófusok kertje