A bajóti Öreg-kő sziklás gerincén bújik meg a Gerecse egyik varázslatos látnivalója, melynek sziklacsarnokában állva az állad is leesik majd a hihetetlen látványtól. A 35 méter hosszú barlang 20 méter magas termének teteje nyitott, így a napfény átszűrődik a 8 méter átmérőjű, majdnem teljesen szabályos sugarú kört rajzoló helyiségbe. (Ahhoz viszont, hogy a leghátsó termet is alaposan megvizsgálhasd, szükséged lesz egy lámpára.) Ez a pompás terület a Dunántúl egyik legjelentősebb régészeti lelőhelye, mely egykor az ősemberek számára szolgált menedékként. Amennyiben kedvet kaptál a további barangolásokhoz, akkor is tudunk jó hírrel szolgálni, ugyanis a Jankovich-barlangtól egy rövid sétára egyből beleütközhetsz a Baits-barlangba, amit szintén látnod kell!
Bajót környéki szállásajánlatok>>
Fotó: Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság
Répáshuta határában, a temető mellől induló, vadregényes Kőbalta-tanösvényt kell követned akkor, ha valami igazán mesés természeti látnivaló után ácsingózol. Ez az út vezet majd el a fokozottan védett Balla-barlanghoz, mely még a hazai versenytársai közül is kiemelkedik. Miért? Azért, mert régészek ezen a helyen tárták fel az első, magyarországi, őskőkorinak kikiáltott embermaradványt. A nagyságrendileg 6 méter magas barlang 54 méter hosszú, és ajánlott elemlámpát is vinni magaddal, ha a belső csarnokot jobban is szemügyre vennéd. Az 565 méter magasan fekvő képződmény pedig négy bejárattal is büszkélkedhet.
Répáshuta környéki szállásajánlatok>>
Ha megéheznétek a kirándulás közben, térjetek be a Vadász étterembe>>
Balla-barlang, Répáshuta
Igazi mestermunkát végzett a természet, amikor a miskolctapolcai barlangot alkotta. A többszázezer éves falak között feltörő, 30 fokos, ásványi anyagokban rendkívül gazdag termálvíz a barlang klímájával egyetemben gyógyító hatású, ami főként az ízületi betegségek kezelése során jöhet jól. A hatalmas, hangulatos csarnokokban ejtőzve végre magad mögött hagyhatod a stresszes mindennapokat, miközben élvezed a vadvíz áramlásának kellemes masszázsát. A Miskolctapolcai Barlangfürdő sejtelmes hangulatú helyiségei közül talán az egyik legcsodálatosabb a Csillagterem, ahol olyan érzésben lesz majd részed, mintha a szabad ég alatt lebegnél egy felhőtlen éjszakán.
Szállás tipp: A Bükk-hegység lábánál álló Aurora Hotel négy csillaghoz méltó környezetben várja vendégeit wellness részlegével. Akár az aktív, akár a passzív pihenést részesítitek előnyben, a hangulatos szálláson megtalálhatjátok a nektek való feltöltődést. További részletek>>
Barlangfürdő, Miskolctapolca
Magyarország egyik leggyönyörűbb vidékén, a Bükk-hegység oldalába fúródva, 609 méter magasan tátong az Istállóskői-barlang bejárata. Ám nem csak a látványosság, hanem az oda vezető út is meseszép, ami a Szilvásváradon található, Szalajka-völgyben elterülő Gloriette-tisztásról indul, a forrás mellől. Az út megtételéhez nem muszáj tapasztalt túrázónak lenned, de érdemes vigyázni, ugyanis a szerpentinszerűen kialakított nyomvonalon haladva több csúszós sziklával, meredekebb szakasszal is találkozhatsz, aminek megtétele kihívás elé állíthatja a kevésbé gyakorlott kirándulókat. Az ösvényen haladva viszont gyönyörű kilátásban lesz majd részed a türkizkék színben játszó Felső-tóra. Az alig 57 méter hosszú barlangba lépve biztosan elámulsz majd, és azt fogod gondolni, hogy egy csapásra 40 ezer évet utaztál vissza az időben.
Szállás tipp: A La Contessa Kastélyhotel**** 7 hektáros ősparkban fekszik. Különleges élményt kínál a régi idők eleganciáját nyújtó szobáival és modern, 650 négyzetméteres wellnessrészlegével. Utóbbi domboldali elhelyezkedésének és panoráma üvegfalainak köszönhetően tökéletes helyszín a testi-lelki feltöltődéshez. További részletek>>
Még több szilvásváradi szállásajánlat>>
A csodálatos Bükk
A Gánt községétől délnyugati irányban kialakított, országos kékjelzéssel ellátott földúton, lehet a legkönnyebben megközelíteni a Gánti-barlangot, ami a Kápolna-pusztai völgy bal oldalán magasodó, Angyallépcső nevű sziklacsoportból tárul a lelkes túrázók elé. Ez a különleges kincs a maga 149 méterével egyben a Vértes-hegység második leghosszabb barlangja is, amelynek megtekintéséhez előzetesen a Duna–Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságának engedélye szükséges. Ha viszont megkapod a hozzájárulást a látogatáshoz, akkor meseszép cseppkövekben is gyönyörködhetsz. A Gánti-barlangot rejtő sziklacsomók tetején is megéri elidőzni kicsit, ugyanis innen pazar panorámában lehet részed. Ha pedig elfáradtál, akkor egyél egy szendvicset és frissítsd fel magad a barlang alatti táborhelyen!
Gánt környéki szállásajánlatok>>
Fedezzétek fel Gánt gasztronómiáját a Vértes Vendéglő&Fogadóban>>