Elkorhadt elődjét cserélte fel 2016-ban Gulya-dombi Parkerdő közepén álló új kilátó, melynek formája már önmagában is megér egy sétát. Az állatkert mellől 15 perces útra található 22 méter magas kilátó horgonyzott acéloszlopaival azt az érzetet kelti, mintha acélrudjai ívesek lennének, pedig valójában egyenesek. A 17,5 méteren lévő legmagasabb kilátópontról csodálatos panoráma tárul a látogató elé, láthatjuk a Benedek-hegyet, a várnegyedet, a völgyhidat, és a Bakony lankáit. A kilátó mellett igényesen kialakított pihenő- és tűzrakóhely várja a kirándulókat.
Gizella királyné kilátó (Veszprém)
A 270 méter magas Fülöp-hegyen 2001-ben épült meg a vöröskő talapzatú Millenniumi-kilátó, ami sajnálatos módon 2020-ban egy villámcsapás áldozata lett. A leégett fa szerkezetet 2021-ben egy új torony váltotta fel, vörösréz borítású sisakkal, betonból készült erkélyekkel, kinézete pedig szinte megegyezik a korábbi toronnyal. Karcsú, ötemeletes tornya tökéletesen illeszkedik a tájba, legfelső szintjéről teljes körpanoráma tárul elénk, láthatjuk a város házait, a Balatont, tiszta időben még a szemközt álló Gömbkilátó is kivehető.
Fülöp-hegyi Millenniumi kilátó (Révfülöp)
Sasbérc tetején, 466 méter magasan találjuk ezt az egyedülálló kilátót. Az 1910-es évek végén épült achwerk stílusú eltolt szintes, két részből álló kőtorony egykor a gróf erdészének adott otthont, emeletén vadászkastély várta a vadászokat. Az 1950-es évekig laktak benne, később elhanyagolttá vált, 2017-ben teljes felújításon esett át, aminek köszönhetően időtálló faszerkezetet kapott a torony. A kilátót csak az épületen keresztül lehet megközelíteni, nyitvatartása szezonális, hétévégékre és ünnepnapokra korlátozódik. Az épületben erdészeti és helytörténeti kiállítás várja a túrázókat, legfelső szintjéről a Cserhát, a Börzsöny, a Mátra páratlan panorámája tárul a szemünk elé. A kilátót autóval is könnyen megközelíthetjük, túrázóknak az erdészeti tanösvényt javasoljuk útvonalként. A kilátó környékén padokat, asztalokat és tűzrakóhelyet is találunk.
Varázslatos panorámapontok őszi kiránduláshoz - Sasbérci kilátó (Buják)
Szilvásváradról egy kanyargó tanösvényen közelíthetjük meg a 2000-ben, augusztus 20-án, az Államalapítás napján átadott Millenniumi kilátót. A 612 méter magas Kalapat-tetőn álló páratlan szépségű kilátó magassága 36 méter a zászlócsúcsig. Különlegessége abban rejlik, hogy megépítéséhez 138 köbméternyi, átlagosan 140 éves szibériai vörösfenyőt használtak fel. A különleges faszerkezettel bíró 20 méter magas kilátópont legfelső szintjéről a Bükk-fennsík, szép időben pedig még a Tátra hegycsúcsai is látszanak.
Millenniumi kilátó (Szilvásvárad)
Hazánk legmagasabb pontján, az 1015 méter magas Kékesen már 1888-ban állt egy Vass-kilátóra keresztelt, keményfából épített 20 méter magas kilátó. 1926-ban menedékkunyhóval bővítették a kilátót, ám a második világháborút követően rossz állapota miatt mindkettőt lebontották, és bár az 1920-as évektől aktív sportélet jellemezte a Mátrát, mégsem épült újjá a kilátó. 1958-ban született döntés az antennatorony megépítéséről, melyet kizárólag a Távközlési Kutató Intézet használhatott. A 180 méter magas, három részre tagolható Kékestetői kilátó és TV Torony 1981-ben nyerte el mai formáját. 80 méter magas alsó része vasbetonból, középső acélból készült, erre egy 20 méter magas üvegszövettel merevített műanyag henger került. Míg az alsób, 42 méter magas szintjén egy fedett körpresszó található, addig 45 méteren a nyitott kilátóteraszról páratlan panorámában gyönyörködhetünk. A kilátót csak nyitvatartási időn belül látogathatjuk.
Kirándulóhelyek, kilátók Magyarországon - Kékestető-kilátó és TV Torony (Kékestető)