A gótikus stílusban épült simontornyai vár sok ismert emberhez tartozott fennállása alatt. A 1200-as évek második felében építtette az alországbíró (a nevét is róla kapta), ezután került I. Károlyhoz, aki tovább ajándékozta. Lackfi István erdélyi vajda tulajdonában is volt, ő pedig hatalmas fejlesztéseket eszközölt a kastélyon, ennek következtében a Nagy Lajos-kori Magyarország egyik legjelentősebb birtokközpontja lett.
Szállástipp Simontornyán: Fried Kastélyszálló Resort>>
Lélegzetelállító várak és várromok Magyarországon - Simontornyai vár, Simontornya
Az Aggteleki Nemzeti Park területén, Szögliget község határában találjuk Szádvár romjait, mely a 460 méter magas Várhegyről tekint le. Alapításának ideje nem tisztázott, valószínűleg a tatárjárás utáni időszakban épült. Sok tulajdonosa volt hosszú élete alatt, míg végül úgy döntöttek, hogy kivonják a forgalom alól, ezért 1688-ban felgyújtották és sorsára hagyták. Szerencsére a 2000-es években összefogtak a vár részleges helyreállításáért, és azóta is folyamatosan renoválják.
Szállásajánlatok a környéken>>
Lélegzetelállító várak és várromok Magyarországon - Szádvár romjai, Szögliget
Korábbi cikkeket Magyarország várairól itt, itt és itt találtok!
A Balatontól északra fekszik Döbrönte, mely egy apró község a Bakonyban. Itt épült meg Szarvaskő vára, mely a török időkig tartotta magát, akkor a portyázó csapatok elpusztították az építményt, a romokat pedig elhordták a lakosok. Egy darabon már renoválták az elmúlt években, de jelentős része még mindig a föld alatt van.
Figyelem, a vár nem összetévesztendő a Szarvaskői várral, amely a Bükkben található!
Szállásajánlatunk Döbröntén a Hasik Hotel>>
Lélegzetelállító várak és várromok Magyarországon - Szarvaskő várának romjai, Döbrönte
A Bodókő-hegy a Zempléni Tájvédelmi Körzet része, és méltán az Országos Kéktúra egyik népszerű állomása. Hogy még inkább meghozzuk a kedvet a látogatáshoz eláruljuk, hogy itt található Boldogkő vára, az egyik legjobb állapotban megmaradt várunk. A Boldogkőváralja közvetlen közelében található építmény tartozott a Rákóczi családhoz, de használták gabonaraktárnak is. Ha megpihennél a túrázásban, akkor érdemes megtekinteni a korszerűsített kiállítótermeket is!
Szállásajánlatok a környéken>>
Lélegzetelállító várak és várromok Magyarországon - Boldogkő vára, Boldogkőváralja
Lélegzetelállító várak és várromok Magyarországon - Boldogkő vára, Boldogkőváralja
A Veszprém megyei Doba szomszédságában áll a Somlói vár, melyet régen sokkal nehezebb volt megközelíteni: déli oldalánál egy hatalmas, szakadékkal szegélyezett árok feküdt. Ma már szerencsére könnyebb bejutni, és érdemes is, hiszen a napokban adták át egy hatalmas felújítást követően. Megújult a délnyugati kaszárnyaszárny és az oda vezető híd, a sütőház, megerősítették az alsóvárat, és most már interaktív kiállítást is találunk itt.
Szállásajánlatok a környéken>>
Lélegzetelállító várak és várromok Magyarországon - Somlói vár, Doba
Sok háborút átélt, de még mindig büszkén áll az Ónodi vár, melynek négy sarokbástyás elrendezése napjainkban is gyönyörűen kirajzolódik. A törökök megrongálták, a kurucok felgyújtották, a Sajó árvizei alámosták a falait – csoda, hogy egyáltalán maradt belőle valami. Itt is kellett a beavatkozás és a 2000-es években elkezdett renoválás, melynek keretében egyes részeit újraépítették. Ónod egyébként is fontos szerepet töltött be a történelem során, ugyanis az 1707-es országgyűlésen itt mondták ki a Habsburg-ház trónfosztását.
Szállásajánlatok a környéken>>
Lélegzetelállító várak és várromok Magyarországon - Ónodi vár, Ónod
Szép tájak, történelmi érdekességek, és ezt megkoronázva egy középkori vár romjai – ezt a csomagot kapjátok, ha a fentiek közül bármelyik építményt célba veszitek egy kirándulás erejéig.
Korábbi cikkeket Magyarország várairól itt, itt és itt találtok!