Az 1848-as szabadságharc egyik legjelentősebb ütközete a pákozdi csata volt. A veszteségek az ellenséges oldalon sem voltak jelentősek, mégis visszavonulásra késztették Jellasics horvát bánt a Velencei-hegység területéről. Az esemény előtt tisztelegve nyitották meg 2010-ben a Katonai Emlékparkot a városban. Célja, hogy bemutassa a korabeli Magyar Honvédség történetét, az elmúlt 170 év főbb katonai eseményeit és emléket állítson e korok ismert és ismeretlen katonahőseinek. A hely nem csak a történelmet kedvelőknek nyújt kitűnő szórakozást, de interaktív kiállításai és katonai akadálypályája a legkisebbeket is biztosan elvarázsolják.
Szállásajánlatok Pákozd környékén>>
Magyarország csatáinak nyomában - Katonai Emlékpark (Pákozd)
Dobó István hőstetteiről, ha máshonnan nem, az Egri Csillagok kapcsán már mindenki hallott. Az egri vár megvédése a török rohamoktól a 16. századi hadjáratok egyik legfontosabb momentuma volt. Ha a városban járunk ennek emléke lépten-nyomon fellelhető, de természeten központja maga az erődítmény. Az épület ma már nemzeti emlékhely, ahol a Dobó István Vármúzeum működik. Célja a látogatók számára Eger és Heves megye régészeti, történeti, néprajzi, képzőművészeti, iparművészeti és irodalomtörténeti örökségeinek bemutatása, kiemelten kezelve a vár történelmi és épített örökségeit. A minden évben megrendezésre kerülő Végvári Vigasságok keretében fegyveres bemutatókon, családi programokon, kiállításokon és koncerteken is részt vehetünk.
Magyarország csatáinak nyomában - Egri Vár
1686-ban Európa megkönnyebbülten vette tudomásul, hogy 145 évnyi török elnyomást követően megtörtént Buda visszavétele, a pápa által alapított Szent Liga segítségével egy évvel később a hódító csapatok a Duna-medencéből is kiszorultak. A keresztény katonáknál azonban csak a budai polgároknak volt nehezebb feladata, ugyanis újra élettel kellett megtölteniük a főváros romjait. Mára Budapest emblematikus városképének legfőbb eleme a Várhegy, mely olyan kincseket rejt, mint a Halászbástya, a Mátyás-templom, a Magyar Nemzeti Galéria vagy a Hadtörténeti Múzeum, mely utóbbi modern kulturális intézményként őrzi őseink tetteinek emlékét.
Magyarország csatáinak nyomában - Budai Vár
Az isaszegi csata az 1849-es események egyik meghatározó állomása volt, ugyanis a Duna-Tisza közének felszabadítása a császári-királyi seregek ellenőrzése alól stratégiailag nagyban befolyásolta a katonai események alakulását. A Görgey Artúr és Klapka György által vezetett seregek tettei előtt tisztelegve a város minden évben megszervezi a katonai hagyományörző rendezvényt, az Emlékhadjáratot, melynek keretében az idelátogatók rengeteg szabadtéri program közül válogathatnak: fáklyás felvonulás katonai és népi hagyományőrzőkkel, toborzók, táncházak, katonai parádé, csatajelenet, történelmi vetélkedő és népi hagyományőrzők színes forgataga várja a történelmünk iránt érdeklődőket.
Szállásajánlatok Isaszeg környékén>>