A Budapesten élők egyik legkedveltebb kirándulóhelye a Hármashatár-hegy, mely az Ördög-árok, a Duna-völgye, a Solymári-völgy és a Pesthidegkúti-medence közül kiemelkedve 495 méteres magasságból tekint le a fővárosra. A tölgyesekben és fenyves erdőkben gazdag kirándulóhely csúcsáról jó idő esetén akár a Cserhátig is elláthatunk, ha pedig elpillednénk a jó levegőn, a korábbi hármashatár-hegyi turistaház helyén étterem várja a megfáradt turistákat.
Ide indulj tavasszal kirándulni - Guckler Károly-kilátó a Hármashatár-hegyen
A Börzsönyben járva kihagyhatatlan látnivaló a Naszály oldalában kiépített Gyadai tanösvény, mely egész napos kikapcsolódást kínál a kisgyermekes családok számára is. A 6 kilométer hosszú táv nagyjából 2-3 óra alatt teljesíthető, útközben focizásra csábító rétek szegélyzik majd utunkat. A 13 szakaszból álló sétaút a Katalinpusztai Kirándulóközponttól indul, ahol interaktív kiállítás várja a legkisebbeket, menet közben pedig olyan csodákat láthatunk, mint a Gyada rétének élővilága, a Lósi-patak mocsaras ártéri erdeje vagy az Óriások pihenője.
Ide indulj tavasszal kirándulni - Naszály, Gyadai tanösvény
A tengerszemet Magyarország egyik – ha nem a legszebb – képződményének tartják, melynek formálásából a természet és az ember is kivette a maga részét. Már a 15. század óta malomkőgyártás folyt a környéken, majd miután a bányászatnak leáldozott, az elhagyott munkaterület gödrében megszületett a tó. A tengerszem a Malomkő tanösvényen közelíthető meg a legkönnyebben, melyet a 70 méter magas sziklafalak még romantikusabbá tesznek. A Megyer-hegy látogatásakor semmiképpen ne hagyjuk ki, hogy az egykori bánya peremét is körbejárjuk, hiszen onnan láthatjuk legszebb pompájában.
Ide indulj tavasszal kirándulni - Megyer-hegyi tengerszem
Szállástippek Sárospatak környékén>>
Nem kímélte a történelem a Bakony egyik sziklaszirtjén álló cseszneki várat, múltjában háborúkat, földrengést és még villámcsapástól okozott károkat is találunk. A 20. század végére sorsa azonban jobbra fordult, azóta pedig folyamatosan szépülnek műemlékké nyilvánított falai. Mára szuper kirándulóhellyé avanzsálódott, ha pedig ottjártunkkor szerencsénk van, Bobi, az ott élő várőrző kutya fog körbevezetni bennünket az ódon romok között.
Ide indulj tavasszal kirándulni - cseszneki vár
Szállástippek Csesznek környékén>>
Hercegkút délkeleti csücskében találjuk a Tokaj-Hegyalja egyik jelképeként is ismert különleges épületegyüttest, a Gombos-hegyi pincéket, melyek 3-4 sorban, mértani rendben állnak a macskaköves út mellett. A fűvel borított tetejű házikók több tíz méter mélyen nyúlnak a domboldalba, ahol nemcsak a lélegzetelállító látvány miatt érdemes megállnunk, de biztosan találunk egy-két nyitva tartó pincét is, ahol megkóstolhatjuk Tokaj folyékony aranyát.
Ide indulj tavasszal kirándulni - Gombos-hegyi pincesor
Szállástippek Hercegkút környékén>>
A Bükkös-patak egyik gyöngyszeme a Dömörkapu zuhatag, vagy ahogy sokan hivatkoznak rá, a Visegrádi-hegység szimbolikus kapuja. Szentendréről a zöld háromszög jelzésén keresztül egy kapaszkodókkal tarkított útvonalon érhetünk fel a vízeséshez, és gyerekekkel is érdemes eljönni ide, hiszen Dömörkaputól az idilli Sikárosi-rétig meseszép vadvirágos mezők és piknikre alkalmas tisztások fognak pihenésre és játékra csábítani minket.
Ide indulj tavasszal kirándulni - Dömörkapu vízesés
Szállástippek Szentendre környékén>>
A Bátor körül kialakított tanösvény nem egy szombat délelőtti kis kellemes sétára lett tervezve a maga 8,5 kilométerével, de egyszer mindenképpen érdemes egy egész napos programot betervezni ide, hiszen az út során a kultúrtörténeti látnivalók mellett rengeteg érdekességet tudhatunk meg a vidék földtani történetéről is. Bár a Bükk-hegység peremén fekszik, a terület szántókban gazdag mivolta miatt rengeteg változatos alapkőzetet és növényritkaságot ismerhetünk meg a tanösvény 11 állomáspontján, melynek végén egy régi kápolna zárja le az izgalmas utazást.
Ide indulj tavasszal kirándulni - Fotó: Bátor tanösvény Facebook oldala
Szállástippek Bátor környékén>>
Ugyan a lenyűgöző Anna-völgyi vízesés a téli olvadást követően a leglátványosabb, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy a májusi melegben ne lenne érdemes megcélozzuk a Szentendre közelében található természeti látványosságot. Ha nagyobb kirándulást tervezünk, akkor végigkövethetjük a csordogáló víz útját akár egészen Dömöstől kezdőden, csak ne lepődjünk meg, ha száraz időben tervezzük a 16 kilométeres túrát, ugyanis olyankor a patak láthatatlanná válik a kövek közötti résekben.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon