Festői erdei környezetben szalad a talpatok alatt az út, a Bakonyszentlászló felől megközelíthető Cuha-szurdokban, ami hazánk egyik legsokszínűbb túraútvonalát rejti. Csak induljatok el a madarak éneke mellett, a lombok között és kövessétek az ösvény vonalát a Cuha-patak mentén, vagy épp azon keresztül! Elhaladtok majd a híres bakonyi betyár, Savanyó Jóska-barlangjánál és a műemléki védettséget élvező vasút viaduktjánál is!
Mesés kirándulóhelyek a Bakony lankáin - Cuha-szurdok
Fehérvárcsurgót és Bodajkot köti össze hazánk hangulatos patakvölgye, a 4 km-es Gaja-szurdok, ami a családosok egyik kedvenc úti célja is egyben. De nem csak azért, mert akár 1 óra alatt is kényelmesen teljesíthető ez a táv, hanem a kalandos látnivalók miatt is. Az út fölé hajló fák, a patak játékos csobogása, a fatorlaszokból épült gázlók vagy a bájos hidak látványa mindenkit elbűvöl. Szép panorámáért sétáljatok fel a Károlyi-kilátóhoz is!
Szállástippek Fehérvárcsurgó és környékén>>
Mesés kirándulóhelyek a Bakony lankáin - Gaja-szurdok
A vadregényes Magas-Bakony kirándulóerdőjét Bakonybélről indulva, a Gerence-patakot követve cserkészhetitek be. Csodálatos panorámáért pedig a Kőris-hegyi kilátót kell megcélozni. A túra során nem kell lemondanotok a kényelemről sem, mert rengeteg pihenőt, kiépített tűzrakóhelyet és illemhelyeket találhattok. Sőt! Engedéllyel még két kijelölt tisztáson is táborozhattok.
Mesés kirándulóhelyek a Bakony lankáin - Gerence-patak
Nem csupán a történelem, de az időjárás viharai is alaposan megtépázták a Cseszneki várat. Az Öreg-Bakonyban emelkedő, már a XIII. században is álló erősség összességében sikeresen átvészelte a törökkel vívott csatákat és a Rákóczi szabadságharcot is, de az 1810-ben pusztító földrengést, majd a későbbi villámcsapásból eredő tűzvészt már nem. Napjainkra azonban ismét kedvelt kirándulóhely, ahonnan fejedelmi kilátás nyílik a környékre.
Mesés kirándulóhelyek a Bakony lankáin - Cseszneki vár
Kevesen tudják, hogy nem csupán Romániában, hanem Magyarországon is lapul egy Gyilkos-tó – ráadásul a Bakonyban! Az Ugodhoz tartozó állóvíz eredeti neve azonban utal a történetére is. A Hubertlaki-tavat egykor Eszterházy gróf hozta létre vízfelduzzasztással, hogy vaditatót készítsen. Pihenjetek meg a tóparton, és élvezzétek a mesebeli látványt!
Mesés kirándulóhelyek a Bakony lankáin - Hubertlaki-tó
Hiába telt el 100 millió év, mert a Déli-Bakony lankáin a mai napig megtekinthetitek azt a páratlan természeti kincset, ami olyan, mintha csak egy sziklakatlan tárulna fel előttetek. A 6 állomásos tanösvény falépcsőkön át tart a párás levegőjű Úrkúti őskarszt falai közé. A kirándulásra nem kell sok időt szánni, mert a kétszintes kanyonon át kb. 1 km hosszú út vezet.
Mesés kirándulóhelyek a Bakony lankáin - Úrkúti őskarszt
Az élet szüntelen lüktetését érezni a Bakonynána felől megközelíthető Római-fürdőnél, ahol esős időben a hömpölygő Gaja-patak megtörik a sziklafüzéreken és több látványos zúgót, vízesést hoz létre. A hatalmas, kőfalakból vájt folyosó még a legkisebb gyerkőcöket is ámulatba ejti majd. Azért legyetek körültekintőek, mert a nedves sziklákon könnyen megcsúszhat a lábatok!
Mesés kirándulóhelyek a Bakony lankáin - Római fürdő vízesés
A Bakony szélén magasodó, magányos tanúhegyként tartják számon a Somló-hegyet, mely egyúttal hazánk legkisebb borvidéke is. Amellett azonban, hogy megkóstoljátok a helyi borfajtát, a népszerű juhfarkat, érdemes egy kirándulást tenni a Dobához tartozó Somlói várromhoz, valamint a Somló legmagasabb csúcsán emelkedő Szent István-kilátóhoz is. Ellenben, ha alaposan kitudakolnátok a környék titkait, akkor a 9 állomásos Kitaibel Pál tanösvényen induljatok el!
Mesés kirándulóhelyek a Bakony lankáin - Somló-hegy
Közel a Balatonhoz, de már a Káli-medence teknőjében bukkanhattok rá a bájos falura, Kapolcsra, mely óriási sziklatornyaival, a Királykővel tekint rá az elbűvölő Balaton-felvidékre. Az impozáns alakzatokat a földtörténeti korok vulkáni tevékenysége teremtette, majd az idő formálta mai alakjára. Kövessétek a sárga jelzésű turistautat, mely elvezet ehhez az egyedi sziklakitüremkedéshez, ami a legendák szerint egykor Attila hun király várát is erősítette!
Mesés kirándulóhelyek a Bakony lankáin - Királykő