A Pannonhalmi lombkilátó méltán az egyik legszebb kilátópontja hazánknak. A közel 80 méter hosszú építmény egy hal formájú hurkot képezve ékeli be magát a fák közé, hogy a csúcspontján, közel 20 méteres magasságból nézhessünk körbe a tetejéről. Innen a Sukorói dombságra, Pannonhalmára és a Pannonhalmi medencére látunk rá, de tiszta időben a Bakony vonulatai is megmutatkoznak.
Étterem tippünk: A VIATOR Apátsági Étterem és Borbár kínálata egyszerre tradicionális és modern. Az elegáns környezetben elképesztő borokat kóstolhatnak a vendégek, de ez enm véletlen. A vendéglátóhely a Pannonhalmi Apátsági Pincészet referenciaéttermeként működik a pannonhalmi Kosaras-dombon, a Pannonhalmi Főapátság tőszomszédságában.
Nézz szét a közeli szálláshelyeken is>>
A Sasbérci kilátótBujákon, a Cserhát legmagasabb pontjánál keressük, 466 méter magasan áll. Az egykor vadászkastélyként működő achwerk stílusú kőtorony különlegességét a tetejére épített lakórész adja. Mivel nem klasszikus kilátóról van szó, hanem csak az épületen keresztül lehet bejutni, ezért érdemes nyitvatartási időn belül meglátogatni, ami ünnepnapokra és a hétvégékre korlátozódik.
Válogass a legjobb Buják környéki hotelek között >>
A Hór-patak völgyében fekvő Cserépfalun találjuk a Millenniumi-kilátót, amit Csete György Kossuth-díjas építész hozott létre 2000-ben. A csigalépcsős, dácittufa tömbökből álló épület az egykori cserépfalvi kőfaragók emléke előtt tiszteleg. A 240 méter magasan álló kilátó formája kaptárkőre emlékeztet, amin az ablakok képezik a fülkéket, melyek elrendezése a Göncölszekér csillagképet formázza. Az ablakokon kitekintve csodálatos látvány tárul elénk, a falura, a Bükkaljára és a Bükk déli vonulatára látunk rá.
Cserépfalu közelében érdemes megpihenni>>
Millenniumi-kilátó, Cserépfalu
Budapest főváros 2021 júniusban új kilátót vehetett birtokba. A XVI. kerületben található Szilas-pataki víztározó közelében magasodik a fák fölé a Naplás-tavi kilátó, amelynek tetejéről, 22 méter magasból páratlan, 360 fokos panoráma tárul elénk. Ráláthatunk a tóra, sőt, még a Gödöllői-dombságra is. A kilátó a nemzetközileg elismert Robert Gutowski Architects tervezőiroda nevéhez kapcsolódik, és sikerének egyik titka a látványos, fordított egyenesszárú háromszögekből összeillesztett, fagerendákból álló torony, amit már az első hónapokban sokan kerestek fel.
Nézd meg a csodás budapesti szállásajánlatokat>>
A fővárosban jobbnál-jobb éttermeket találhatsz>>
Panoráma a Naplás-tavi kilátóból.
Eredetileg a magyar alumíniumipar jelképeként mutatták be a BNV-n, majd a hatvanas évek végén került a Balatonboglár közepén található Várdombra. A 15 méter átmérőjű, 240 háromszöglemez alkotta Xantus János Gömbkilátó Zics László építész javaslatára díszkivilágítást kapott, így a 165 méter magasan álló építményt még az északi partról is látni lehet. A kilátóból pazar látvány tárul elénk, de érdemes a környező attrakciókat is kipróbálni: a közelben egy élménypark található, bobozással, íjászattal, különféle kalandpark elemekkel.
A Balatonboglár környéki szállások rátok várnak>>
Unalmasnak egyáltalán nem mondható a dozmati Krisztina-kilátó, ami különleges, fából készült formájával megbontja a vas-megyei község mellett húzódó erdő látképét. A 311 méter magasságban felállított kilátópontról szép időben akár Ausztriáig elláthatunk, de a Kőszegi-hegység és az Arany-patak völgy minden esetben szép panorámát ad.