Ennek keretében öt világhírű fényművész mutatta be a Rubik kocka témája köré készített 3D mappingjét. A Székesegyház homlokzatán életre kelő zenés animációk színes fényáradatban úsztak, lenyűgöző vizuális élményt nyújtva. A közönségszavazatok alapján a győztes a német Jonas Denzel Chromatic Fusion című alkotása lett.
8. Zsolnay Fényfesztivál (Pécs)
8. Zsolnay Fényfesztivál (Pécs)
A Fény Útján a látogatók a legmodernebb fénytechnikai csodák és művészeti installációk bűvöletében barangolhattak, összesen 20 fényalkotást megcsodálva.
Több helyszínen interaktív látványosságokkal találkozhattak, lehetőséget adva a látogatóknak, hogy maguk is az élmény aktív részeseivé váljanak: a Dzsáminál saját maguk fényenergiáját küldhették fel a kupola aranyló fénybolygójába, míg a Cella Septichora Látogatóközpontban kézmozdulataikkal fényt varázsolhattak egy holografikus vászonra. Továbbra is nagy közönségkedvenc volt a Fényszőnyeg, ami immár két utcát borított be olyan hangulatosan, hogy a fesztiválozók sokszor az út közepén fekve fotózkodtak. A Fény Útja idén túllépett a belvároson és sikerrel debütált az új helyszínek között a Zsolnay Kulturális Negyed és környéke.
A rendezvényen nemzetközi és hazai fényművészek is bemutatkoztak, így igazi kulturális kavalkádot teremtettek Pécs szívében. A Kodály Központba egy japán művész álmodott lézer show-t, a Zsolnay Negyedben spanyol, a belvárosban francia alkotó munkájával találkozhattak, ami a sci-fi filmek világába repítette a látogatókat.
A fesztivál nemcsak fényélményeket kínált. Nappal utcaszínházi és újcirkuszi produkciókkal, fénybütyköldével, esténként koncertekkel, DJ szettekkel várták a látogatókat. A hétvégén megtelt a város, nem volt szabad szálláshely, érkeztek látogatók többek között Marokkóból, Japánból, Kolumbiából is.
Ismét beigazolódott: Pécs a nyár fénypontja!
Fotók: https://www.facebook.com/zsolnayfenyfesztival/photos_by