Országunk ötödik legnagyobb települése hallatán olyan dolgok juthatnak eszünkbe, mint a Zsolnay porcelán, a Barbakán, a Mecsek és a TV torony, a város egyik jelképe a pécsi dzsámi vagy a Pezsgőház.
Pécs egyik nevezetessége a 197 méter magas TV-torony, ahonnan nem mellesleg páratlan a kilátás.
A Dunántúl legnagyobb települése számtalan lehetőséggel kecsegtet az oda látogatók számára, legyen szó akár kulturális élményekről, kirándulásokról, az állandó kiállításoak, galériák vagy az időszakos bemutatók széles választékáról, vagy éppen egy történelmi időutazásról. Pécs nem véletlenül kapta meg 2010-ben az Európa Kulturális Fővárosa címet (Essennel és Isztambullal együtt), fővárosunk után itt található a műemlékek, köztéri műalkotások, kiállítások, galériák és időszaki bemutatók legszélesebb választéka.
Szállásajánlatunk Pécsett: Sándor Hotel>>
Még több pécsi szállást itt találtok>>
Pécsett található hazánk legnagyobb törökkori emléke, a Gázi Kászim pasa dzsámija.
Ilyen kihagyhatatlan látnivaló a Szent István téren található ókeresztény síremlék, a Cella Septichora Látogatóközpont, a római birodalom korába visszanyúló székesegyház, a hívogató Széchenyi-tér, a város egyik jelképének számító és hazánk legnagyobb törökkori emléke Gázi Kászim pasa dzsámija és ha már a téren járunk, a déli részén vethetünk egy pillantást a Zsolnay-kútra is.
Ha városnézés közben megéheznétek és megszomjaznátok, rengeteg vendéglátóhely közül választhattok>>
A Dunántúl legnagyobb zsinagógájában 448 ülőhely található a férfiak számára, a karzaton pedig 476 női férőhely lett kialakítva.
A Dunántúl legnagyobb zsinagógája is Pécsett található, mely ma is működik. A városnak időközben egyik látványosságává váló, a szerelmes párok kedvelt úticélja a Janus Pannonius utcai lakatfal fele is érdemes egy sétát tennünk. A páratlan kilátást keresőknek a Barbakán, vagy a Misinatetőn található 197 méter magas TV-torony kiváló lehetőséget nyújt.
Tudtátok, hogy a Zsolnay-kutat 18 évig egy raktárépületben tárolták, végül 1930-ban állították fel az irgalmas rendiek temploma előtti téren? Zsolnay Vilmos emlékére fia, Zsolnay Miklós 1908-ban ajánlotta fel a városnak díszkutat ajándékként. A mű elkészítésével 1909-ben Pilch Andort bízták meg, és 1912-ben el is készült a Zsolnay Gyárban. A kutat a következő évben a városhoz került, azonban az elhelyezés pontos helyéről nem tudtak dönteni különböző városrendezési okok, illetve az első világháború miatt. Ha Pécsen jártok, ne hagyjátok ki a Janus Pannonius Múzeum - Zsolnay Kerámia Kiállítást.
Érdemes elidőzni a Zsolnay-kútnál is, a Széchényi-tér déli részén.
A Mecsek lábánál található Tettye kiváló kirándulóhely, a Tettye téren pedig a számtalan ritkaságot és Közép-Európa egyik legnagyobb arizónai ciprusát magába ölelő arborétumot látogathatjuk meg.
A 20. századi magyar művészet páratlanul teljes bemutatását kínálják a város gyűjteményei, városi és magángalériái, mint a Modern Magyar Képtár, a Csontváry Múzeum, Victor Vasarely Múzeum vagy az Amerigo Tot Múzeum a teljesség igénye nélkül.
Amennyiben már a régióban járunk és belefér az időnkbe, érdemes egy túrát tenni a Villányi-hegységre és környékére, a Siklósi Vár vagy a Harkányi Termálfürdő felé is.