Az épületet 1910-1911-ben Kleofász Károly vendéglős építette, és „Villatelep-Beszálló Vendéglő” néven üzemeltette. Hátul az udvarban kocsiszín volt, ahol a vidékről jövő kereskedők, fuvarosok lovaikat megetették, megitatták, ők maguk pedig törzsvendégek voltak.
Tovább olvasom >>
1939-ben a Kméhling család vette meg az üzletet, az államosításig „Kméhling Vendéglő” volt a neve. A kerület legöregebb akácfája, amelyet 1911-ben ültettek, és a főbejárattól balra áll, az államosítás után az „Akácos Vendéglő” névadója lett. Időközben több vendéglős tevékenykedett az üzletben, hogy csak a legnagyobbakat említsük: Garab Emil, Schirilla György, Szenczi Károly. 2000. augusztus 1-től Major Izabella lett a tulajdonos. Három hónapos teljes felújítás, korszerűsítés után megszépülve, de az évtizedes hagyományokat megőrizve házias ételekkel, udvarias kiszolgálással, családi partik, esküvők, üzleti rendezvények lebonyolításával állunk kedves vendégeink rendelkezésére.
Az Akácos vendéglőbe még a járvány előtt ültünk be enni, a hely teljesítménye nem volt kiugró, olyan jó átlagosnak mondanám, 3,5 pontra tenném jóindulattal. Azóta két ízben is beültem ide meginni valamit, legutóbb a választás napján, vasárnap. Egy pohár Drehert ittam, van Pilsner csapjuk is, csak épp sörük nem volt rajta, a Dreher savanykás volt, mondtam a felszolgálónak, értetlenkedett.
A 3 pont az étel/ital rovatban az italválasztékot osztályozza, nem számítottam bele a megsavanyodott sört, bár talán helyes lett volna azt is bekalkulálni. Átlagos hely ez mind a dizájnt tekintve, mind a konyha biztonsági játékára utaló étlap alapján.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.