Budafoki kerthelyiség

István Tanya Vendéglő BudapestIstván Tanya Vendéglő Budapest a térképen

2024. májusban, csoporttal járt ittÉrtékelt: 2024. szeptember 19.
Budafokon a Pincejáraton jártunk, nem először. A Magdolna Udvar feletti kis utcában lévő István Tanya Vendéglő lett az ebédünk helyszíne. A beltér egy kissé retró, a kert egy kicsit rendezetlen, de van kis tó aranyhalakkal és egy hangulatos télikert féleség is. A kiszolgálás elég lassú, vontatott volt, de a pincér alapvetően barátságos, laza volt. Meglepő ajándék előétel, kóstoló érkezett, nem is tudom, minek nevezzem, mert falatnak semmiképp nem nevezhető, hiszen ahhoz túl nagy, túlságosan sok volt, egy fél magos molnárka zöldségekkel. De mint gesztus, mindenképpen kedves.
A tárkonyos raguleves kellemes volt (1580 Ft), savanykás-citromos ízvilággal, jó fűszerezéssel, jóféle házi burgonyagombóccal. Az izgalmasan hangzó Gombócda nevű desszert viszont csalódást keltett, ez nagyon unalmasra és retróra sikeredett, ami nulla szakácstudást igényel (1980 Ft). A leírás szerint csoki mousse, házi gesztenyés somlói galuska, vanília fagyi öntettel, mogyoróval, mandulával. A valóság, amint a képen látható, kissé másmilyenre sikerült, főképpen a 2 nagy kupac tejszínhabról nem esett szó (spray), és a szintén bolti késztermék málna vagy eperszirupról sem, amiben az egész úszkált.
Az étlapon lévő színes fotók segítik a választást.
Az ászári illetőségű Bősze Pincészet borait kínálják. Staropramen csapolt sör, Szicsek pálinkák, érdekességként volt mangószörp (280 Ft/dl).
Úgy vettem észre, főleg nagyobb társaságok, csoportok érkeznek ide, legalábbis hétvégén, s többféle fatálat, bőségtálat ajánlottak számukra. A főételeknél kiadós, nagy adagokat adnak, de nem igazán izgalmas/egyedi fogásokat.
Nagyon dilemmáztam, hogy hány pontot adjak 3 vagy 4, de ezúttal felfelé kerekítettem, de ez nagyon 4 alá-alá.
Kötelező szervidíj nincs.
Ételek / Italok:Átlagos
Hangulat:Átlagos
Tisztaság:Átlagos
István Tanya Vendéglő Budapest - Külső képIstván Tanya Vendéglő Budapest - Külső képIstván Tanya Vendéglő Budapest - Külső képIstván Tanya Vendéglő Budapest - Külső kép

István Tanya Vendéglő további értékelései

2023.12.12egyedül
Kint nézelődtem a környéken tegnap, aztán néha összefolynak az idők, egymásba csúsznak a dolgok, elég sokszor ebédelek későn, már szinte olyan félvacsora, vagy mi... ennek az étteremnek a feliratára határozottan emlékszem, hogy jártam itt vagy máshol is láttam ilyent (??) "Ha nem jössz be,...
2023.07.06családjával
Én enni nem de inni szívesen visszatérek. Minden étel zsíros volt, szocializmusban volt divat igy főzni.
2022.03.07barátokkal
Szombat este vacsoráztunk barátokkal. Kedves, előzékeny kiszolgálásban volt részünk és az étlap is izgalmasnak bizonyult. Sajnos a szakács nagyon édesszájú lehet, mert minden, amit némi cukorral pikánssá kellett volna tenni, émelyítően édes volt: az uborkasaláta, a harcsa gyros barbecue szósza,...
Hotel Forrás Zalakaros - Kedvezményes ajánlat Nyugdíjasoknak
Hotel Forrás Zalakaros
18.437 Ft / 2 fő / éjtől félpanzióval
Hotel Belenus Zalakaros - Szenior pihenés Zalakaroson
Hotel Belenus Zalakaros
105.341 Ft / 2 fő / 3 éjtől félpanzióval
Hunguest Hotel Helios Hévíz - Legjobb ár all inclusive ellátással a hévízi Hunguest Heliosban
Hunguest Hotel Helios Hévíz
112.800 Ft / 2 fő / 2 éjtől all inclusive ellátással