Pazar söröző

Matróz Kocsma Söntése BudapestMatróz Kocsma Söntése Budapest a térképen

Kiváló 2015. októberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2015. október 9.
Érdekes, hogy amikor a budapesti Matróz kocsmában voltam, az ételkínálat elvonta a figyelmem arról, hogy ez Magyarország egyik legszebb sörválasztékát felvonultató hely. (Már persze, ha itt ugyananyi sört kínálnak, mint a szomszédban, mert ez sem biztos, nem néztem utána.)
Szerencsére a minap beleakadtunk a Bem rakparton egy kicsivel odébb működő egységükbe, mely a „Matróz kocsma söntése” nevet viseli, itt nincsenek ételek, vannak viszont sörök, száznál is több üveges és vagy 20 féle sör csapon, beleértve igen komoly belga sörkülönlegességeket.
A palackos választékban IPA sörök is vannak, az Indiai Pale Ale irányzat egyelőre tartja magát, talán ki lehet jelenteni, hogy ezt a stílust kedveli a legtöbb sörínyenc. Jómagam biztosan.
Egyedül lévén, csak egy pohár Busht ittam, 790 forint volt 3 deci, ez olcsóbb, mint Brüsszelben, egyébként a palackos is olcsóbb a szintén a céghez tartozó Belga Sörök Házában, mint a brüsszeli szaküzletekben.
Megfogadtam, hogy mihelyt lehet, elmegyek egy jó társasággal és megkóstolunk legalább 10, de inkább 20 féle sört.
Az ételrovatban a sörválasztékot díjaztam.
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló
Matróz Kocsma Söntése Budapest - Külső képMatróz Kocsma Söntése Budapest - BelsőMatróz Kocsma Söntése Budapest - Külső kép
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd? - Wellness expressz előfoglalással
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd?
107.992 Ft / 2 fő / 2 éjtől all inclusive ellátással
Portobello Hotel Esztergom - Wellness pihenés félpanzióval