Hangulatos bajor söröző korrekt sörkorcsolyákkal

Paulaner Porta Sport & Pub BudapestPaulaner Porta Sport & Pub Budapest a térképen

2015. októberben, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2015. október 14.
Valamelyik gasztroblogon olvastam mintha, hogy a Porta Paulanerben volt egy sörös esemény. A nemrégiben épp arra turnéztam egy kedves ismerősömmel, de nem mentünk be, mivel ez inkább étkezésre szakosodott hely és megvártam inkább, míg éhesen keveredek egyszer arra, ami meg is történt a minap.
Társam kicsit húzta az orrát, hogy drágák az ételek, én kértem, hogy olvassa el figyelmesebben az étlapot. S bizony, egészen bizalomgerjesztő ételek találhatók az rajta potom pénzért, például bajor sült kolbász káposztával és krumplipürével 1600 forintért, de ugyaennyi volt az általunk rendelt sztrapacska is, s a hamburger sem volt vészes, meg nem mondom, hogy 1800 volt vagy 2000, de emlékezetem szerint 2000 alatt volt körettel együtt. Ha netán 2200, akkor bocs. 
A sztrapacska finom volt, ha éppen nagyon akarnám, kifogásolhatnám a talán túl tömör állagát, de szerettük így is, jó volt az ízesítése, tisztességes juhtúró került rá, no meg szalonnapörc. A hamburger sem volt rossz, bár a zsemle lehetett volna könnyedebb, s a hús is szaftosabb, lehet még ezzel kísérletezni, mert érdemes.
Egy korsó Paulanert ittam, friss volt, finom. Érdekes, hogy a felszolgáló nem volt tisztában a pils, a lager és az ale alapkategóriákkal, amikor közöltem vele, hogy minden pils lager is egyben, erősen elcsodálkozott. De hát ez van, az alsóerjesztésű sörök (lager) nagy családján belül a pils egy irányzat.
Összességében jó hely a Paulaner porta, szívesen ennék ott egy sült kolbászt is, ha netán valamikor ez összejön.
Paulaner Porta Sport & Pub Budapest - Külső képPaulaner Porta Sport & Pub Budapest - Étlap/itallapPaulaner Porta Sport & Pub Budapest - Étlap/itallapPaulaner Porta Sport & Pub Budapest - Étlap/itallapPaulaner Porta Sport & Pub Budapest - Étel/italPaulaner Porta Sport & Pub Budapest - Étel/italPaulaner Porta Sport & Pub Budapest - BelsőPaulaner Porta Sport & Pub Budapest - Külső képPaulaner Porta Sport & Pub Budapest - Külső kép

Paulaner Porta Sport & Pub további értékelései

2016.12.28egyedül
Az őszi Étteremhét keretében ez volt az egyik étterem, ahová sikerült eljutni. A Fő utcán a Pavillon de Paris mellett, a Francia Intézettel majdnem szemben található. Érdekes, hogy néhány centivel a jelenlegi utcaszint alatt van a bejárata és az épület alapja is. Az Étteremhéten egy szűkített...
Gotthard Hotel Szentgotthárd - Senior 55+ ajánlat fürdőbelépővel
Gotthard Hotel Szentgotthárd
44.896 Ft / 2 fő / éjtől félpanzióval
Hotel Piroska Bük, Bükfürd? - Két éjszakás ajánlat
Hotel Piroska Bük, Bükfürd?
66.150 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval
Végvári Hotel Eger - Reggelis ajánlat