Egy kis hangulatot lehetett volna belevinni

Sushigyár BudapestSushigyár Budapest a térképen

2018. februárban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2018. február 11.
Az Oktogon és a Liszt Ferenc tér közelében évek óta működő sushi lelőhely, amely elsősorban elvitelre specializálódott. Bár a közelben, csupán pár percnyi járásra több konkurens sushi étterem is található (pl. Planet Sushi az Oktogonon, Yamato és Wasabi a Podmaniczy út sarkán), látszólag jól megélnek így egymás mellett, elég más közeget céloznak meg, más az üzleti koncepció.
Belépve egyáltalán nem egy étteremben, de még csak egy egyszerűbb bisztróban sem érzi magát az ember, inkább olyan, mintha egy 70-es évekbeli cipőjavítóba vagy kulcsmásolóba ugrana be az ember ügyet intézni. Meg is kérdeztem, hogy kiszolgálnak-e személyesen vagy csak elvitelre dolgoznak? De mint kiderült, az emeleti galérián vannak asztalok, szóval helyben is lehet enni.
Minden ételt a rendelést követően frissen készítenek el, de így is legfeljebb 10 percet kell várni. A sushikat egy fiatal magyar srác készítette, a rendelést és fizetést egy ifjú - szintén magyar - hölgynél kell intézni. Ezt csak azért említettem meg, hogy nem japán szakácsok vagy alkalmazottak vannak.
Az étlap kizárólag japán ételeket tartalmaz, igencsak barátságos áron, Budapest egyik legolcsóbb sushi-lelőhelye, és minőségben sem gyenge egyáltalán. 3 féle miso leves (500-720 Ft), sashimi, így indul az étlap, majd jönnek a sushik sorban: nigirik, gunkanok, makik (uramaki és hosomaki is), és ár-érték arányban a legjobbak szerintem a sushi boxok, ezekből több mint 10 féle van. Én a Watanabe névre hallgató maki boxot választottam (2490 Ft), amelyben 21 db sushi volt többféle töltelékkel: füstölt lazac, ropogós rák, vörös tonhal, surimi, japán retek, kacsamáj). Pálcikát, gyömbért, wasabit, szójaszószt csomagoltak mellé. Az egyik szójaszósz kis műanyag palackjának a kupakját nem lehetett kitekerni.
A gyerekeknek is ízlettek a sushik, gyorsan elfogyott.
Lehet japán üveges söröket kapni (Sapporo, Asahi, Kirin), valamint ízesített japán zöld teákat palackozva.
Szerintem fogunk még rendelni tőlük.
Hangulat:Gyenge
Ár / érték arány:Kiváló
Tisztaság:Átlagos
Sushigyár Budapest - Külső képSushigyár Budapest - Étel/italSushigyár Budapest - Étel/italSushigyár Budapest - Étel/italSushigyár Budapest - Külső képSushigyár Budapest - Külső képSushigyár Budapest - Külső képSushigyár Budapest - Külső kép

Sushigyár további értékelései

2016.03.13a párjával
Véletlenül vettem észre a csöpp boltot szombat délután, és muszáj volt bemennem. :) A pöttöm galériát, amit az előttem értékelő említett, én bizony észre se vettem, de a hangulat amúgy sem késztetett volna maradásra, és a "gyár" a weblapja szerint is házhoz szállításra van berendezkedve. A kétfős...
2015.10.15egyedül
A sushi nálunk egy másfél évtizede tartó családi rajongás. Ha valamivel lázba lehet hozni a gyerekeket, különösen a nagyobbikat, akkor a sushi az egyik biztos tipp, de az osztriga, a pho és a vietnámi tavaszi tekercs is biztos nyerő. Sajnos, amikor a Sushigyárban voltam, egyik csemete sem volt...
Danubius Hotel Marina Balatonfüred - Hajókázás a Balatonon
Danubius Hotel Marina Balatonfüred