A Tamp and pull kávézóval a 2013-as street food fesztiválon találkoztam először a Hold utcai vásárcsarnokban. Akkor még nem tudtam, hogy a hely különböző toplisták élvonalában fog megjelenni rövidesen, de azt igen, hogy felettébb jó kávét adnak. Azóta sikerült meglátogatni a Czuczor utcai egységet, a minap pedig az Arany János utcait.
A kiszolgálás itt is kiemelkedően kedves, a hangulat barátságos, a kávé meg, no hát az pazar. És nem is drága: 470 forint ezért a minőségért abszolút rendben van, amikor simán elkérnek ennyit egy tucatkávéért is. Nem vagyok nagy kávéínyenc, inkább tanulom a „szakmát”, az „értést”, de annyi világos számomra, hogy megérdemelt a sok dicséret, amit szakmai síkon a Tamp and pull kivívott. Az ételrovatban értelemszerűen a kávé minőségét díjaztam, hiszen ez itt a fő issue.
A Bank Center épülettömbjében régebben is volt egy kávézó, de azt közel 2 évvel ezelőtt bezárták, majd tavaly szeptemberben nyílt meg az Arany János utcai bejárat mellett a Tamp & Pull újabb üzlete, akiket a Czuczor utcából már jól ismerhetnek az igényes kávéimádók. Molnár Attila tulajdonos kávézója ugyanazt a dizájnt és minőséget nyújtja itt is.
Egyszerű fenyőbútorok némi piros-fekete színnel, a pult mögötti falon a kínálat fekete táblára van felírva krétával. Az asztalok L alakban foglalnak helyet, egyrészt a pult előtt és mellett, másrészt a Bank Center belseje felé továbblépve újabb asztalokat találunk. A cukrot kotyogós kávéfőzőből lehet adagolni, gyakorlatilag ez az össz dekoráció az asztalokon. Egyszerű, minimál, nincs semmi felesleges sallang. Én egy kicsit ridegnek éreztem a hangulatot, igaz, nem vagyok törzsvendég itt, lehet, hogy velük kedvesebben bánnak. 4 ital-kategória szerepel a táblán: black, white, soft és tea. A white-csoportból egy latte-t kérek, ami 600 Ft-ba kerül.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.