A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A Várhegy-alagút a Clark Ádám térnél található, azaz a Lánchíd budai hídfőjénél. A bal oldalán a Budavári Sikló látható. Az alagút építését 1853. február 10-én kezdték meg, majd 1857. április 30-án került átadásra. Érdekesség, hogy egészen 1918-ig fizetni kellett az alagút használatáért.
Tovább olvasom >>
A budai váralagút tervezője Clark Ádám. Gyalogosok az alagutat nem használhatják, az autók által okozott erős levegőszennyezettség miatt.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Hát ez nekem inkább mindig a Balatont jelentette kisgyerekkoromban. Ez azért van, mert még Erzsébet híd sem volt talán, amikor az volt a balatoni út nekünk, hogy Lánchíd, nullás kilométerkő, alagút, és azon keresztül ki a városból. Később persze ez jelentősen megváltozott, de úgy látszik, rögzült a fogalom sokáig.
Azért nem írta felül más, mert ha csak tehettem, nem jártam erre. Egyszer volt valami eset, hogy egy kolléganőmmel két olyan intézménybe mentünk, ami nem vessze esik az alagút két végétől. Nyomasztó egy élmény volt gyalog átsétálnii rajta, olyan zajos és büdös. Nincs semmi klausztrofóbiám, de ez a hely akkor is inkább kellemetlen, mármint járni benne. Az viszont nagyon mozgatta a fantáziámat, hogy vannak benne lakások. Ha megnézzük, két emeletnyi építmény van benne a Duna felőli oldalán, a lakásnak kis erkélye is van, ami az alagútba nyílik. Na, szóval, fogalmazzuk inkább úgy, hogy ambivalens, sokrétű élmény. Meg hát a főváros ikonikus része, persze.
Ez is az egyik ikonikus látnivaló a fővárosban, a Lánchid budai hídfőjét, a Clark Ádám téri körforgalmat köti össze a Krisztina körúttal (Krisztinavárossal) az I. kerületben. 350 méter hosszú, 1-1 sávos, valamint mindkét a déli oldalon keskeny járda található. Ahogy neve is mutatja, a budai Várhegyet kellett átfúrni.
1857-ben adták át, a Lánchídhoz hasonlóan ezt is Clark Ádám tervezte. Sajnos az Alagútnak nem jó a szellőzése és a folyamatos és gyakran sűrű autósforgalom miatt eléggé szennyezett a levegője, ennek ellenére én kifejezetten szeretek benne átsétálni, bár ha lehet, ezt próbálom csúcsforgalmon kívüli időszakra időzíteni. Persze busszal is át lehet menni, de az mégsem olyan érdekes. A Clark Ádám tér felőli - keleti - bejárata két oldalt oszlopokkal díszített, sokkal szebb, díszesebb, mint az Alagút utca felőli nyugati kapu, mivel az a II. világháború során megsemmisült.
Itt fényképeztem:
Milyennek találod ezt az értékelést?
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.