A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Még nincs helyezése városi Egyéb látványosság közül
Kategória Egyéb látványosság
Budavári Palota Budapest bemutatkozása
Az egykori Mátyás király rezidenciájaként szolgáló hatalmas épületegyüttesben ma két múzeum, a Magyar Nemzeti Galéria és a Budapesti Történeti Múzeum és az ország első számú könyvtára található. A város egyik legfőbb kulturális és turisztikai központja a Budavári Palota. A Budai Várnegyed részeként 1987 óta része a város világörökségi helyszíneinek.
Tovább olvasom >>
Az 1300-as évek közepén kezdték el építeni a gótikus stílusú királyi palotát, mely eltartott egészen az 1400-as évek végéig. Nagy Lajos, Zsigmond és Mátyás király uralkodása alatt is végig bővítették és díszítették, hiszen ez volt a magyar uralkodót lakhelye. A palota állapota a török hódoltság idején indult romlásnak 1541-től, valamint komoly károk keletkeztek benne az 1686-os ostrom és visszafoglalás idején is. A renoválás során a barokk stílusjegyek kerültek előtérbe, de megmaradtak gótikus és reneszánsz stílusban épült részek is. 1715-ben egy kisebb méretű barokk kastéllyal bővítették a palotát, majd ezt követően a 19. század végén Ybl Miklós és Hauszmann Alajos tervezésével hozzáépült a hátsó szárny is, ezzel a palota területe megduplázódott. A Mária Terézia-szárny Duna felé néző homlokzata is meg lett növelve és ekkor kapta meg a barokk és neobarokk kupoláját. A Krisztinavárosi-szárny szecessziós elemekkel díszített, mely 1985-től ad otthont az Országos Széchenyi Könyvtárnak.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A Budai vár az egyik kedvenc helyem a városon belül, hiába élek már Budapesten éppen 30 éve, mindig szeretek időről időre újra feljönni a Várba. Nem csoda, hogy a város egyik legfontosabb látványossága. Mai aktuális élményem, hogy a Döbrentei tér, Rondella felőli oldalon egy komplex felújítás zajlik.
Emiatt a lépcsőkön nem is lehet felmenni. Az Aranyszarvas étteremtől elindulva elég nagyot kellett kerülni, végül a Palota út felől a lifttel jöttem fel. Kevésbé kalandos megoldás, de cserébe gyors. Így egy perc alatt kikötöttem a frissen felújított Királyi Lovarda épülete és az Országos Széchenyi Könyvtár közötti kis téren. Itt a lépcsőn fellépdeltem a palotához. Itt elég jelentős mennyiségű turista és városnéző városlakó fogadott. A Mátyás-kútnál koncentrálódtak a fotózkodó emberek. A palota épületén belül a Krisztinavárosi-szárnyban működik az Országos Széchényi Könyvtár, illetve itt található az épületben a Magyar Nemzeti Galéria (bejárat a túlsó oldalról, a Duna felé néző teraszról) és a Budapesti Történeti Múzeum is (bejárat a belső udvar végéről). Az udvaron szabadon lehet sétálgatni, érdemes bemenni az oroszlános kapunk. Viszont a végén vissza kell fordulni, a múzeum miatt nincs átjárás.
Itt fényképeztem:
Milyennek találod ezt az értékelést?
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 1 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.