A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Még nincs helyezése városi Egyéb látványosság közül
A Filozófusok kertje a Gellért-hegy nyugati oldalán, a Gruber József víztározó tetején található. A Filozófusok kertje öt szellemi irányzat harmonikus együttélését ábrázolj szobrokkal díszítve, melyek Jézus Krisztust, Buddhát, Lao-Ce-t, Ábrahámot, valamint Ehnantont ábrázolják.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
A filozófusok kertje persze, hogy gondolatokra ragadtatja az embert. . . ha már ennek a (szent? nem szent? ) hegynek az egyik oldalán a névadó áll az emelvényen, aki elhozta a koronát, és az elnyomáspárti, royalista vallást vele együtt, ami ezer évre megnyomorította a földön dolgozó ember sanyargatott sorsát, akkor térjünk át a hegy túloldalára, ahol a békék apostolai állnak - bár némileg vegyes a kép -, de pl.
Gandhit úgy ismerjük, mint az erőszakmentes ellenállás szimbólumát, Jézus Krisztust is a béke, megbocsátás, szeretet hirdetőjének tartjuk, ellentétben a nevével ma visszaélő garázda, harácsoló egyházak működésével, Buddha is lemondott világi hívságairól, hercegi rangjáról a hitéért, Szent Ferenc is visszatért a gyökerekhez, megundorodott a potrohos, aranyban és bársonyban élő ripőköktől. Valamennyien egy kis gömb körül állnak (ill. fekszenek), a víznek van valami nagy filozófiai tartalma, az élet maga, hiszem ez egy víztározó.
A Gellért hegy tetején, a víztározó felett lévő misztikus helyszín, legalábbis számomra mindenképpen az. Legutóbb az Erzsébet híd budai hídfőtől indultam el gyalogosan, majd a Gellért szobor érintésével, a mellette lévő erdei ösvényen felfelé jöttem fel ide. De volt már, hogy a Sziklatemplom felől sétáltam fel.
Lefelé a Hegyalja út felé mentem le, az már egy nagyon rövid séta volt. A több alakos szoborcsoportot 2001-ben avatták fel. Wagner Nándor szobrász készítette az Ehnaton, Jézus, Buddha, Lao-ce, Ábrahám, Gandhi, Bódhidharma és Assisi Szent Ferenc alakját megformázó kompozíciót. Kör alakban 5 figura található, akik közül négyen álló helyzetben vannak, míg Ábrahám a földre borulva, arca nem látható. Mindannyian a kör középpontja felé néznek, egy fényes kis gömbre (a közös pontra, talán az egy Istenre, a Mindenhatóra, a világmindenség lényegére). Három további figura egymás mellett állva néz a Budai Vár irányába egy vonalban. Itt vannak a legnagyobb vallás alapítók, próféták, gondolkodók. A szoborcsoport mellett vannak padok, egyébként nagyon békés, zöld a terület. Elég kevesen járnak ide, nincs nagy nyüzsgés. A másik, itt található szobor a Buda királyfit és Pest királykisasszonyt ábrázolja, ahol a két város egyesülését szimbolizálta a szobrász, Lesenyei Márta, 1982-ben került ide. A királyi páros a főváros domborműve felett talál egymásra szimbolikusan. Kiváló panoráma nyílik a Mátyás-templom, a Budai Vár, a Bazilika és a Lánchíd, Duna irányába. Imádnivaló hely, nézzétek meg!
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.