A legforgalmasabb

Keleti pályaudvar épülete BudapestKeleti pályaudvar épülete Budapest a térképen

Érdekes 2024. májusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. május 11.
Mi, budapestiek szerencsések vagyunk, hogy ilyen szép vasútállomás épületek vannak a városunkban. A Nyugati és a Keleti is figyelemre méltó, a többi modernebb pályaudvar épületről most nem tennék említést e lapokon.
Ez a főváros legforgalmasabb vasútállomása, a három fejállomás egyike. 1884-ben nyitották meg, ma a főváros egyik jelentős csomópontja, két metró megállója, számtalan busz és troli megállója és végállomása található itt.
A monumentális csarnoképület eklektikus stílusban épült, uralja a Baross tér mindig forgalmas miliőjét.
A csarnok acélszerkezete építészeti szempontból nagyon előremutató volt, megnyitásakor az egyik legkorszerűbb vasúti épületnek számított.
Keleti pályaudvar épülete Budapest - EgyébKeleti pályaudvar épülete Budapest - EgyébKeleti pályaudvar épülete Budapest - EgyébKeleti pályaudvar épülete Budapest - EgyébKeleti pályaudvar épülete Budapest - Egyéb

Keleti pályaudvar épülete további értékelései

2024.05.22egyedül
Hál'Istennek a száraz műszaki izék szerepelnek a tétel felvezetőjében, mert utálnám azokat leirkálni, az oldal szlogenje meg amúgy is az, hogy élmények első kézből, és az, hogy ki építette meg mikor, semmiféleképpen nem az én élményem. Szóval meglepődve tapasztaltam, hogy ez egy külön címszó itt,...
Hotel Aquarell Cegléd - Legjobb ár
Hotel Aquarell Cegléd