Érdekes
2022. áprilisban, csoporttal járt ittÉrtékelt: 2022. április 30.Ajánlom a helyet másoknak is!
Immáron 20 éve, 2002 júniusban az ELTE új 11. kerületi Duna-parti campusának elkészültét követően került megnyitásra az ELTE TTK épületének földszintjén, a Déli tömbben ez a kiállítás. A kiállításnak helyet adó modern épületet üvegpiramisnak hívják az egyetemisták. Korábban, az ELTE régi" épületében az Astoriánál nem volt ilyen összefoglaló gyűjtemény még, de elődként említhető Margó Tivadar zoológus által 1886-ban alapított Összehasonlító Bonctani Múzeum és Zoológiai Múzeum, amely a Trefort-kerti épületben kapott helyett londoni minta alapján.
A 2. világháborúban a főváros ostroma alatt súlyosan megrongálódott a gyűjtemény és a berendezés is. A kiállítás elsősorban a szakemberek, ill. az egyetemisták részére lehet izgalmas, meglehetősen szakmai. A tárlókban sűrű fürtökben állnak az állatpreparátumok és csontvázak rendszertani elrendezés szerint. Vannak ősmaradványok, tengeri csigák és egyéb tengeri álltok, anatómiai preparátumok, emberi csontvázak, koponyák (rasszok szerint), őskori leletek (pattintott kövek), gombák, sokféle kutatási eszköz és műszer, kultúrtörténeti emlékek a régi gyűjteményekből. A kis pulpituson láthatóak a legújabb paleontológiai terepi mutatások eredményei az iharkúti ásatásokról.
Az üvegtetőnek köszönhetően nagyon jó a terem természetes megvilágítása. A közlekedés meglehetősen szűkös, kevés a hely, miközben nagyon gazdag a gyűjtemény.
A terem középső részén kis előadót alakítottak ki.
Ottjártamnak az adta az apropóját, hogy a 20 éves évforduló kapcsán szombaton különleges nyitva tartással várták az érdeklődőket. Egyébként nem hallgatóként vagy tanárként nem egyszerű ide bejutni, ritkán vannak nyitva a köz számára.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Fényképek (36)
Még több kép (26 db)
Népszerű szállások a környéken
86.000 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval
105.000 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval
57.000 Ft / 2 fő / éjtől félpanzióval