A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Evangélikus Országos Múzeum Budapest bemutatkozása
A Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Levéltára és Könyvtára mellett 1979-ben nyitotta meg kapuit - a gyűjteményügy harmadik ágaként - a Múzeum. Kiállításunkon a magyar protestantizmus történelme folyamán először mutatjuk be a 3%-nyi evangélikusságnak sok viszontagság között fennmaradt legfontosabb írásos, nyomtatott és tárgyi emlékeit.
Tovább olvasom >>
A tárlat megrendezését egyháztörténeti és művelődéstörténeti szempontok vezették. Arra a kérdésre kerestünk választ, hogy a Kárpát-medencének az Ágostai Hitvalláshoz ragaszkodó magyar, német és szlovák ajkú lakossága mennyiben járult hozzá az evangélium terjesztéséhez és nemzeti kultúránk fejlődéséhez. Nyitva tartás:K-V 10-18KiállításokEvangélikusság a magyar kultúrában
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Az evangélikus egyház elég békés intézmény, hirtelen nem is tudnék nagyon valami gonoszságot az orrukra kenni, mint a nagyobb történelmi egyházaknak. Ezek inkább békében, szeretetben voltak el, zenében vagy jócselekedetekben. Persze, hogy az ember jó szívvel meglátogatja a róluk szóló múzeumot is. Jó élmény.
Mindenki szeretettel fogad, mesél, útmutat, informál, egy ráhangoló kisfilmet is megnézhettem a pénztár előtti csarnokban, érdekes is volt. Nem volt tolakodó, nagyvonalakban vázolta az egyház történetét. A kiállítás nem kronológikus, bárhol el lehet kezdeni, vagy folytatni tovább. Vázolja az egyház és az állam viszonyát, a híres türelmi rendelet tette lehetővé az ő működésüket is, Petőfi-kéziratot is meg lehet csodálni, keresztelőedényeket, minden fiók kihúzható és böngészhető, engem mégis a lejobban az a pincerész ragadott meg, ahol annak az emlékei láthatók, hogy az evangélikusok hogyan bújtatták, mentették a zsidókat a második világháború alatt. Szóval, viszonylag sokrétű a bemutató, a pincében ezen kívül még az egyház és a zene kapcsolata kapott nagyobb teret, mindenkinek ajánlom szívesen, nem elmenni mellette, megnézni!
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.