A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Egyedi szerkezetű, nyolcszög alapú építmény, ahonnan Budapest egyik legcsodálatosabb, 360 fokos panorámájában gyönyörködhetünk. A kilátónak több érdekessége is van, példálul a Duna viszonylagos közelsége, vagy a nagy szintkülönbség: a talajtól mérve csupán 4 méteres a magassága, ez azonban megtévesztő, valójában ugyanis 499 méterről csodálhatjuk a Dunát és a környező hegyeket a Hármashatár-hegy tetejéről.
Tovább olvasom >>
A szerkezet egy korábbi katonai objektum újrahasznosításával létesült, a II. világháborúban ütegállás volt. A kilátó megközelíthető gyalog, autóval és biciklivel is, és aki megmássza a hegyet, megcsodálhatja az összes, Dunán átívelő hídat, sőt tiszta időben még a Mátrát is, egészen a Tátra vonulatáig.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A budai hegyekben a Hármashatár-hegyen 495 méter magasan található ez a kilátó, amelyet rövid - vagy hosszabb - gyalogos sétával lehet megközelíteni. A kilátó ingyenesen látogatható, a Pilisi Parkerdő Zrt. emelte 2016-ban.
A nyolcszög alapú, geometriai formákból felépülő, fenyőgerendákból ácsolt, focilabdára emlékeztető építmény kilátószintje mindössze 4 méterrel van a talaj fölött, így a kilátóba felmenve pontosan 499 méter magasból tekinthetünk körbe a 360 fokos körpanorámára. A kilátóhoz 40 köbméter rétegragasztott fenyőgerendát és a csomópontok rögzítéséhez csaknem 4,5 tonna acélszereléket használtak fel. A II. világháború idején a hegy fontos stratégiai pont volt, ezért légvédelmi ütegállást telepítettek ide, a mostani kilátó helyére. A kilátó névadója, Guckler Károly (1858-1923) erdész-erdőmester volt, aki fontos szerepet vállalt a Budai-hegység, ezen belül kiemelten a Hármashatár-hegy fásításában, mivel ekkorra a jelentős fővárosi tüzifa igény miatt a környékbeli hegyoldalakban szinte teljesen kivágták az erdőségeket. Először fenyveseket ültetett, majd utána az őshonos fákat is visszatelepítették.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.