A központi múzeum

Katasztrófavédelem Központi Múzeuma BudapestKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest a térképen

Kihagyhatatlan 2024. júliusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. július 10.
Az országban több tűzoltómúzeum van, általában régi épületekben régi eszközök, az utókornak megőrizve. A többségük alig látogatott. Ez meg itt a központi tűzoltó múzeum. Azt nem tudom, ki találta ki rá és miért, hogy katasztrófavédelem, szerintem simán ez a tűzoltómúzeumok országos főnöke, rá is van írva, meg a hölgy a portán is erről tájékoztatott. Ellentétben, a műemlék-tűzoltómúzeumokkal ez egy élő, működő tűzoltóság, mondta is a hölgy, hogy ha riadó van, tűzeset akad, akkor azért csak ügyesen álljak félre a folyosón, nehogy elsodorjanak a kirohanó lánglovagok. És hát persze itt is én voltam az egyetlen, magányos látogató. nekem égtek a villanyok teremről teremre, aztán annyi időt nézelődsz közben, amennyit csak akarsz. Viszont elég érdekes hely, tényleg. Bár néha elbizonytalanodok, hány múzeumot ajánlgattam már itt a köznek, aztán a fenét se érdekel, lehet, hogy csak én vagyok ilyen megszállott beteg érdeklődő. Szóval, kezdődik az ősi időkkel a tárlat, Szent Flórián itt is, akit már méltattunk párszor, hogy mitől lett a tűzoltók védőszentje. vala kezdetben a csáklyás, vedres, lapátos korszak, aztán mégis rendre leégtek a legnagyobb városok, kutyaszékletet sem segített Szent Flórián. Szépen nyomon lehet követni időrendben a fejlődést, hajszolt lovak száguldanak tartálykocsikkal, parádés tűzoltó-egyenruhák sora jelzi a fickós, egyenruhás foglalkozás népszerűségét, meg persze a férfiak páváskodó hajlamát is. Látványos a sisakgyűjtemény a központi folyosón. De hát nem mesélem el az egészet, ha érdekel, elmész, megnézed, ha nem érdekel, akkor meg idáig sem jutottál el az olvasásban.
Katasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - BelsőKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - BelsőKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - BelsőKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - BelsőKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - BelsőKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - Külső képKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - EgyébKatasztrófavédelem Központi Múzeuma Budapest - Egyéb
Hunguest Hotel Helios Hévíz - Legjobb ár all inclusive ellátással a hévízi Hunguest Heliosban
Hunguest Hotel Helios Hévíz
95.880 Ft / 2 fő / 2 éjtől all inclusive ellátással