A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár Budapest bemutatkozása
A Magyar Zsidó Múzeumot a 20. század elején alapították, célul a zsidó közösség bemutatását tűzték ki. A zsidó értelmiségiek gyűjtést kezdeményeztek, melynek köszönhetően már ekkor közel 1500 tárgy volt látható, elsősorban zsidó szertartási tárgyak és történelmi relikviák.
Tovább olvasom >>
A múzeum egyre nagyobb szerepet töltött be a magyar zsidóság kulturális életében. Napjainkra a Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár európai viszonylatban az egyik legteljesebb egységben fennmaradt gyűjteménye, mely több százezer érdeklődőt vonzz évente. A múzeum állandó kiállítása 1984-ben nyílt meg, mely a mai napig látogatható.
Nyitva tartás: XI. 1-II. 28. : V-Cs 10-16, P 10-14 III. 1-X. 31. :V-Cs 10-18, P 10-16. 30 Szombat és vallási ünnepek alkalmával: zárva
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Kihagyhatatlan 2024. június 30.csoporttal járt itt
55
A Dohány utcai zsinagóga látogatásának elengedhetetlen kiegészítője a vele összeépített Zsidó Múzeum megtekintése. A múzeum helyén állt eredetileg az a lakóház, ahol 1860-ban született Herzl Tivadar író, újságíró, a zsidó állam megálmodója. Az elülső árkádsor lebontásával képzett kis tér az ő nevét viseli.
A kiállítás nagyon jól rendezetten mutatja be a judaizmus alapjait, a zsidó hétköznapokat, ünnepek és életfordulók szokásait az azokon használatos tárgyak segítségével. A zsidó tárgyi örökség itt látható gazdag gyűjteményének értelmezését segítik a kihelyezett feliratok, eligazító szövegek, de szerintünk jobb, ha szakértő vezetővel nézzük meg, mert a nem zsidó látogatóknak sok új tudás, összefüggés lesz megismerhető. Az érdekességek és a sok gyönyörű tárgy, az összetett ismeretanyag el is varázsolja a múzeum látogatóit. De a kiállítás rendezői nem hagyják, hogy ne szembesüljünk népük tragédiájával, a 2. világháború idején zajlott üldöztetéssel. Az utolsó kis helyiségben megindítóan hétköznapi tárgyak, mint például egy nagyocska leány naplója, de persze a sárgacsillagok is, emlékeztetnek arra, hogy ezen a helyen a hajdani zsidó gettó területén járunk. És a múzeumot elhagyva körbesétálhatjuk, belépni tilos, a budapesti gettó itt eltemetett áldozatainak sírkertjét.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.