PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet Budapest
PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet Budapest
?
0 értékelés
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet Budapest bemutatkozása
Intézményünk Országos Színháztörténeti Múzeumként alakult 1952. november 2-án. Első székhelyéről, az V. kerület Petőfi Sándor utca 2. szám alatti házból 1954-ben költözött át jelenlegi épületébe, az I. kerület, Krisztina körút 57. szám alatt álló egykori Áldássy-palotába.
Tovább olvasom >>
Ugyanebben az évben nyitotta meg első állandó kiállítását is "A magyar színészet hősi harca, 1790-1849" címmel. Nyitva tartás:Ideiglenesen zárva. KiállításokZenthe Ferenc virtuálisÚj virtuális tárlatunkkal, melyet Zenthe Ferenc születésnapján, 2020. április 24-én teszünk közzé, gazdag színészi életművére emlékezünk. Balázs Samu emlékéreBalázs Samut mindenki ismerheti a ma is gyakran vetített és mára már legendássá vált Liliomfi című filmből, Szilvay Tódor, a szigorú professzor karakterének megformálójaként. A színésznőPsota IrénA Nemzet Színésze, kétszeres Kossuth- és Jászai Mari-díjas, érdemes és kiváló művész végrendeletében az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézetre hagyta művészi tevékenységével kapcsolatos dokumentumait, mindazt, amely színészi munkássága részeként keletkezett. Nemzet SzínészeiEmlékezés a jelenreA kiállítás azoknak a színészeknek a munkásságával foglalkozik, akik az alapítás óta ebben az elismerésben részesültek. Több szempontból vizsgálja a 2000-ben, Schwajda György által alapított Nemzet Színésze kitüntetés szerepét. . A felvetett kérdések arra fókuszálnak, hogyan váltak a cím viselői a kulturális emlékezetünk részévé, és hogyan emlékezik a közönség a színművészekre. Az árnyak játékaBüky Béla árnybáb hagyatékaAz árnyak játéka - Büky Béla árnybáb hagyatéka című tárlatunkkal digitális formában szeretnénk felidézni Büky Béla legkedvesebb bábtechnikáját. Látogatóink most kicsit kibővítve, továbbgondolva kalandozhatnak velünk az árnyak birodalmába. KifordítvaBábtechnikai kulisszatitkokMilyen bábtípusok vannak? Mi az a gapit? Láttak már stucnit? Virtuális kiállításunkat a pécsi Kifordítva. Mesés bábtechnikák című időszaki tárlatunk és az Egy bőröndnyi báb. Papírbábszínházi foglalkoztató című kiadványunk alapján állítottuk össze.
Jártál már itt? Értékeld elsőként a helyet!3 darab első értékelés után Felfedező kitüntetéssel jutalmazunk!
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.