A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A Szépművészeti Múzeum Budapest világörökségi helyszíneihez tartozik a Hősök tere műemlékegyüttesének részeként. Schickedanz Albert és Herzog Fülöp Ferenc tervei alapjén épült 1900 és 1906 között neoreneszánsz és neoklasszicista stílusban. A múzeum gyűjteményen keresztül az európai képzőművészet minden korszakával megismerkedhetnek a látogatók.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A festő születésének 170. évfordulója tiszteletére összeállított gyűjtemény.. A kiállításban olyan ikonikus műveket csodálhatunk meg mint a Magányos cédrus vagy a 32 m2-es Baalbek, Vihar a pusztán, Önarckép, és még sorolhatnám. Az élmény leírhatatlan.
Kihagyhatatlan 2022. július 19.csoporttal járt itt
55
Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
A zseniális Hieronymus Bosch kiállítást a záró hétvégén sikerült még elcsípni a Szépművészeti Múzeumban. Menny és pokol között, szólt a kiállítás mottója, s valóban. Egy varázslatos mesevilág, mai szemmel is felfoghatatlan kreativitás, aprólékos kidolgozás jellemzi a műveit.
Különleges hitvilág, Istenhez és emberekhez való viszonyulás, a túlvilág misztériuma jelenik meg, állatok és növények megjelenése új, felmagasztosult szerepkörökben. Nemcsak Bosch, de tanítványai és követői művei is szerepeltek a gazdag kínálatban. Sajnos, vagy sem, minden esetr óriási volt az érdeklődés, így nagy türelemre volt szükség a látogatás során. De feltétlenül megérte! Igazán kár lett volna kihagyni. A belépő 4400 Ft-ba került, és aki nem váltott előre jegyet az interneten, annak egy elég hosszú sort kellett kivárnia. De szerintem nem bánták ők sem.
Kihagyhatatlan 2020. február 11.csoporttal járt itt
55
Mivel számtalan alkalommal voltam korábban ebben a múzeumban, talán fél évszázada járok ide, ma egy olyan napon voltam itt, amikor a többi kiállítótermet nagyvonalúan hanyagoltam, és csak a Rubens, Van Dyck kiállításra koncentráltam.
Hétfő van, ilyenkor minden múzeum zárva van, de mivel ez az időszakos tárlat már csak rövid ideig látható, így nyitva voltak, teljes árú belépőt kellett venni, de csak a jelzett részre lehetett ezzel ma bemenni. Ez azért volt jó, mert ezt sokan nem tudták, így viszonylag gyorsan, sorállás nélkül, nem tömegben kellett végignézni. Én nagyon élveztem. Az épületet mindig, a koncentrált németalföldi festőket meg különösen. Csodás történelmi lenyomat, nem bántam meg, hogy felkerekedtem a délutáni eső ellenére. (Természetesen bent nem bent fotózni)
Az előző értékelőhöz hasonlóan én is a Román Csarnok felújítását követő rendkívüli újranyitás keretében jártam legutóbb a Szépművészeti Múzeumban. Korábban, a bezárást megelőzően természetesen megfordultam már itt számos alkalommal, mind az állandó kiállítást, mind a számomra izgalmasnak ígérkező időszakos kiállításokat megnéztem az elmúlt években.
Számszerűsíteni pontosan nem tudnám, de biztos, hogy több mint 10 alkalommal jártam már ebben a múzeumban. A Román Csarnok elképesztően gyönyörű és a maga nemében páratlan! Nem is érti az ember, hogy lehetett egy ilyen értéket 70 évig hagyni tengődni, persze értjük, nyilván jelentős anyagi áldozatot és szakértelmet követelt ez a hatalmas munka, amivel helyreállították, de kétségkívül megérte, nagyon szép lett. Ez a lehetőség márciusban, amely amúgy ingyenes volt, kizárólag a Román Csarnok bemutatására szolgált, a Múzeum többi része jelenleg nem látogatható (a központi fogadócsarnokon kívül). Nagyon sokan eljöttünk, hogy megnézzük ezt a gyönyörűen felújított termet, és biztosan nagyon szép lesz majd később az egész múzeum is. Már nagyon várom, de nem tudom, pontosan mikor várható az elkészülése.
Kihagyhatatlan 2018. március 16.barátokkal járt itt
55
70 évnyi zárva tartás után végre sikerült restaurálni a Szépművészeti Múzeum Román Csarnokát, mely most ingyenesen megtekinthető. Ezt mi sem hagytuk ki. Nagyszerű, csodálatos munka, lenyűgöző precizitás jellemzi. Videókon, fényképeken látható, hogy a háború mit tett az épülettel, és mennyi ideig volt raktár.
Teljes pompájában díszeleg és az embert magával ragadja a kor szelleme. Jó, hogy ott voltunk.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.