A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Nem nagyon lehet cáfolni ZigZagot, mert nagyon alapos, meg nem is nagyon lehet utána mit írni, mert általában leír minden fontos részletet. Ilyenkor mindig marad a szubjektív. Gondolkodom, hogy mióta és hogyan ismerem a teret, meg mikor lett az ilyen többszintű.
Középiskolában öt plusz egyes oktatásban vettünk részt, ez a szocialista oktatásügy egyik "vívmánya", hogy az elpuhult értelmiségi gyerek ismerje meg az ipari munkás életkörülményeit, tehát hetente egy napot a Csepeli Vas- és Fémművekben kellett töltenünk, hogy jó olajosak legyünk mi is fémmegmunkálás közben. Itt találkoztunk mindig a Boráros téren, hajnali hatkor-hétkor sötétben, hidegben, hogy kihévezzünk Csepelre. Hogy lumpen-környék? Igen, akkor is az volt. Volt, hogy hajnali részeg melósok vagy stricik belénkkötöttek és megvertek minket. Nem emlékszem, mikor lett a tér ilyen többszintű, mert akkor nem volt az, síkegybe volt az egész. Ez a borárus szobor 1983-ban került ide, az már egy újabb korszak volt. És tényleg, semmi köze a bor árulásának a Boráros térhez, ez az alkotás csak egy ilyen Kolodko-. szintű szoborpoén. Bár az Unicum-gyár párszáz lépés innen, és ott tényleg sok hordót látni, de az nem bor. A szobor környezete most is hajléktalanok tanyája, kosz és szemét, tegnap, hogy arra jártam, hihetetlen vulgáris üvöltözés zengte be a térséget, eleven szociográfia, dokumentumfilm. Amúgy meg a hordó fedőlapjai. . . azt olvastam, fémtolvajok lopták el őket, így tűntek el az időben. Még jó, hogy a hatalmas borkereskedőt itthagyták.
Az új munkahelyi irodánknak köszönhetően hetente több alkalommal megfordulok a IX. kerületi Boráros téren, ami finoman fogalmazva nem tartozik a főváros elit részei közé. Bár az elhelyezkedésből adódhatna, de a hely nem volt régen sem borpiac vagy bort árusító helyszín, ugyanis a tér a nevét Boráros Jánosról kapta, aki a XVIII-XIX.
század fordulóján politikus, Pest város főbírája, alpolgármester volt, valamint jelentős mecénás. Neki köszönhetjük többek között a Városliget megnyitását, amely csakhamar felkapott szórakozóhellyé vált. A téren több szobor is áll, ezek egyike, a legmeghatározóbb a Borárus szoborkompozíció, mely Varga Imre szobrászművész alkotása, és immáron 40 éve, 1983 óta gazdagítja a teret. Nagy valószínűséggel a szobor miatt gondolhatják sokan, hogy a térnek köze van a borászathoz. A központi alak a nagy pocakos, jól megtermett árus, alakja bronzból készült, körülötte a hordók mészkőből. A hordókból jó sok darab készült, összesen 7, többféle méretben és elrendezésben. Előtte kis padok vannak, ahol le lehet ülni, vagyis inkább csak lehetne, mert ez a terület leginkább a hajléktalanok bázisa. Nézegettem a régi fekete-fehér képeket, és úgy látszik, mintha eredetileg a hordók elején lett volna valami bronz előmintázat. Sajnos nem sikerült felismerni, hogy pontosan mi lehetett ez. A Boráros alakja mögött, kicsit távolabb egy római oszlop tetején a Nagyszentmiklósi Kincs egyik mutatós darabja - annak másolata természetesen - került elhelyezésre.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.