Budai Önkéntes Ezred emlékműve Budapest

Szobor
Budai Önkéntes Ezred emlékműve Budapest
Budai Önkéntes Ezred emlékműve BudapestBudai Önkéntes Ezred emlékműve Budapest

Budai Önkéntes Ezred emlékműve Budapest bemutatkozása

Vérmezőn, a Déli Pályaudvar és Bugát utca között található lépcsősornál helyezkedik el. A Budai Önkéntes Ezred 1945. február 12-én alakult meg, hogy a Vörös Hadsereg oldalán, a fasizmus ellen harcoljanak.

Hotel Forrás Szeged - Fergeteges csobbanás fürdőbelépővel
Art Hotel Zalakaros - Őszi wellness ajándék ebéddel
Art Hotel Zalakaros
83.160 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval

Budai Önkéntes Ezred emlékműve Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 783 városban járt márFelfedező - 2505 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 49125 feltöltött kép
Átlagos 2022. szeptember 17.egyedül járt itt
Az előző rendszer még felszabadulásnak nevezte a megszállást, egy másik rendszer meg megszállásnak a felszabadulást, nézőpont kérdése, ma is vannak ilyenek meg olyanok. Ezt a szobrot vagy inkább egy kicsit nonfiguratív emlékművet a Babits-szobor közvetlen szomszédságában találjuk a Vérmezőn, 1967.
Budai Önkéntes Ezred emlékműve Budapest - Külső képBudai Önkéntes Ezred emlékműve Budapest - Külső képBudai Önkéntes Ezred emlékműve Budapest - Külső kép