Maradvány a múltból

Budai Önkéntes Ezred emlékműve BudapestBudai Önkéntes Ezred emlékműve Budapest a térképen

Átlagos 2022. szeptemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. szeptember 17.
Nem ajánlom a helyet másoknak!
Az előző rendszer még felszabadulásnak nevezte a megszállást, egy másik rendszer meg megszállásnak a felszabadulást, nézőpont kérdése, ma is vannak ilyenek meg olyanok. Ezt a szobrot vagy inkább egy kicsit nonfiguratív emlékművet a Babits-szobor közvetlen szomszédságában találjuk a Vérmezőn, 1967. április 4-én avatták, az akkori nézet szerinti ünnepi évfordulón a Budai Önkéntes Ezred emlékére. Nem ajánlom senkinek, hogy csak ezért eljöjjön ide, de ha erre jár, nem baj, ha tudja, mi ez. Én egy japán házaspárral voltam ott, a nőt sokszor kellett fényképezni az emlékművel, kettejüket meg én exponáltam párszor. Futó ismeretség, aztán elmentek... de mit tudhatnak a magyar történelemről? És én mit tudok a japánról?
Budai Önkéntes Ezred emlékműve Budapest - Külső képBudai Önkéntes Ezred emlékműve Budapest - Külső képBudai Önkéntes Ezred emlékműve Budapest - Külső kép
Danubius Hotel Annabella Balatonfüred - Hajókázás a Balatonon
Danubius Hotel Annabella Balatonfüred