A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A Csirkefogó-szobor Budapesten, a Harmickettesek tere megállónál, a Krúdy utca sarkánál található. 1927-ben állították a szobrot, mely egy fiút ábrázol, aki elengedné az általa ellopott kakast, akinek mindeközben a ruháját egy kutya tépi. A szobor Kiss György alkotása.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Ez egy nagyon régi szobor, talán látszik is a stílusán, a megjelenésen, a kialakításon, a ruhán. . . meg a tanulságon is. A Krúdy Gyula utca itt éri el a körutat, de elmehetsz mellette sokszor anélkül, hogy észrevennéd. De hová rohansz? És miért nem veszed észre? Hiszen ingyen van, azt várja, hogy észrevedd!
Szóval, 1885-ben készült ez a kis mű, nem valami kapitális példány, állhatna egy grófi uradalom díszkertjében is, de nem ott áll, hanem itt kint, a köztéren 1927 óta. A srác szerencsés, hogy nem a bokáját harapja a kutya, de szerencsétlen, mert ebből nem lesz se tyúk, se kakas, azt a vérebet nem lehet levakarni, a kutya most az eredményes hatóság. Amíg ott álltam, alaposan nézegettem és fényképeztem, egy korunk bulldogja, egy csontrészeg kéregető akadt rám, akivel aztán szóváltásba is keveredtünk, csúnya, durva szavak hangzottak el régen élt édesanyámra is célozva, nehezen szabadultam tőle. De nem harapta a nadrágom szárát, mert akkor így néznék ki most én is. Bár én nem loptam semmit, az is igaz. A figyelemfelkeltést a szobor iránt meg ZigZagnak köszönhetem.
A Harminckettesek tere 4-6-os villamos megállójánál található bronzszobor mellett emberek ezrei mennek el naponta, pedig érdemes egy percre megállni mellette. Kakastolvaj vagy Csirketolvaj fiú néven is emlegetik az alkotást, amely egy fiút ábrázol, akik kakast lopott vagyis csak lopna, mert az éber kutya elkapta a ruháját, és nem engedi elszaladni.
A fiú érthető módon emiatt meglehetősen kétségbeesett arcot vág. Nyilván egy fiatalkorú megélhetési bűnözővel van dolgunk, hiszen mezítláb van, nincs cipője. Egy több mint 100 éves szobor ez, nem is gondoltam volna. Kiss György alkotása 1927-ben került ide kiállításra, amely egyébként az 1885-ös budapesti világkiállításra készült. A kis téren néhány bokor, virág zöldíti a teret.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.