Dr. Antall József emlékmű Budapest

Szobor
Dr. Antall József emlékmű Budapest
Dr. Antall József emlékmű BudapestDr. Antall József emlékmű Budapest

Dr. Antall József emlékmű Budapest bemutatkozása

A rendszerváltás utáni Magyarország első, szabadon megválasztott miniszterelnöke. A szobrot 2003. december 14-én avatták. A szobor alkotója Veres Gábor szobrászművész.

Park Inn by Radisson Sárvár Resort & Spa - Napi ár all inclusive ellátással
Hotel Forrás Zalakaros - Kedvezményes ajánlat Nyugdíjasoknak
Hotel Forrás Zalakaros
24.510 Ft / 2 fő / éjtől félpanzióval

Dr. Antall József emlékmű Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 783 városban járt márFelfedező - 2505 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 49125 feltöltött kép
Érdekes 2022. szeptember 16.egyedül járt itt
Antal József szobra nem csak azért áll itt a Tabán alatt, hogy emléket állítsanak Magyarország rendszerváltás utáni első miniszterelnökének, hanem azért is, mert itt van a Semmelweis Orvostörtneti Múzeum és Könyvtár (Semmelweis Ignác szülőháza és végső nyughelye), aminek az élén dr. Antall József, mint főigazgató tevékenykedett 1990-ig.
Dr. Antall József emlékmű Budapest - Külső képDr. Antall József emlékmű Budapest - EgyébDr. Antall József emlékmű Budapest - Egyéb