A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Erzsébet királyné szobra - Pesterzsébet Budapest bemutatkozása
A szobor Erzsébet királynét ábrázolja ülve, szétterülő szoknyában, lábánál kedvenc kutyájával. A település lakói kérvényt intéztek Erzsébet királynéhoz a neve használatát illetően, amit megkaptak, így 1873-ban felvették az Erzsébetfalva nevet.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Köszönöm a tippet, én is meglátogattam a kerület névadójának majd nem nem névadójának majd újra annak a szobrát Pesterzsébeten, már nem is másolnám ide újra azt a Wikipédia-idézetet, ha már egyszer itt van fent, de családon belül elpoénkodunk azon, mivel a lányomék Erzsébeten laknak, hogy na, ki is volt a kerület névadója, a bajor származású császárné vagy az Árpád-házi Szent Erzsébet? Sissi azért szimpatikusabb, meg olyan emberközelibb.
Pesterzsébet központjában, a Kossuth Lajos utcában, illetve azon belül a téren található Erzsébet királyné, vagy ahogy leggyakrabban nevezzük, Sisi (Sissy) szobra. A bronzból készült, valós méretnél nagyobb alkotás méltóságteljes ülő pózban, földi érő, abroncsos szoknyás ünnepi ruhában ábrázolja a királynét, lábánál imádott kutyájával.
Miért pont itt? A XX. kerület, Pesterzsébet városrész nevében rátalálhatunk a válaszra. A helytörténeti emlékekből megtudhatjuk, hogy az egykor Soroksárhoz - amely önálló település volt még - tartozó Gubacs-puszta területén az 1860-as években két telep épült ki parcellázások útján. Az egyik Erzsébet királyné, I. Ferenc József felesége tiszteletére az Erzsébetfalva nevet kapta 1873-ban, a másiknak Kossuth Lajos után Kossuthfalva lett a neve. A két telep 1897-ben szakadt el Soroksártól, és alakult önálló nagyközséggé Erzsébetfalva néven. A várossá fejlődő település elnevezése 1924-től Pesterzsébet lett, majd 1932-ben az Erzsébet nevet a "korszellemnek megfelelően" átértelmezték, és Árpád-házi Szent Erzsébet halálának 700. évfordulója alkalmából a Pestszenterzsébet nevet vette fel. 1950-től lett Budapest XX. kerülete, ekkorra értelemszerűen a "szent" eltűnt a névből. Meszlényi Molnár János alkotását 2004-ben helyezték el ide, a polgármesteri hivatal és a szintén Erzsébet királyné nevét viselő technikum közelébe.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.