A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Kligl Sándor alkotta szobrot 2018. június 14-én állították fel. Grosics szobrát Újbuda Önkormányzata állíttatta. Grosics Gyula alakja kapuban állva véd.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Grosics Gyula a legendás Aranycsapat kapusa volt, számtalan felejthetetlen mérkőzésen védte a magyar hálót. A XI. kerület díszpolgára lett, élt is hosszú életében a kerületben az egyébként dorogi származású futballista. Szobra a Bikás parkban, a metrókijárat közelében található a park szélén.
Az alkotás éppen egy sikeres védés közben ábrázolja, az érkező labdát sikerült a felső léc fölé menteni. Egy új szoborról van szó, 2018-ban állította Újbuda kerület önkormányzata, Grosics halálát követően 4 évvel később. Becenevét onnan kapta, hogy ő volt az első kapus, aki fekete mezt hordott a pályán.
Bevallom, nekem Grosics Gyula élete nem elsősorban Újbudához, hanem inkább Doroghoz, Tatabányához. . stb. kötődött, de nagyon örülök neki, hogy itt véd most a Bikás parkban. Egyébként ennek a kerületnek a díszpolgára is volt, itt is lakott.
A legendás Aranycsapat egyre kevesebb túlélői közé tartozott, újságokból értesültünk, hogy sorra mennek el a világverő fiúk, de Grosics az utolsók között élt még tovább. De mára már nem maradt senki. Az emlékével nincs igazán bajom, a szoborral, meg a mozdulattal van némi problémám. Tudom, statikailag fontos volt, hogy valami felülethez rögzüljön a kapus szobra, de így, ahogy most van, úgy néz ki, mintha a kapufából ugrana elő. Egy kicsit nem életszerű. Na, de azt nem lehetett volna ábrázolni, ahogy a levegőben úszva kapja el a labdát, a híres párducmozdulatot, ami a védjegye volt.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.