A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Az un. "Horgászó fiú". . . hmmm, szóval mitől is horgászik? Vagy mivel? Azt nem látom. . . szóval, a fiú, hallal a kezében a Kék Golyó vagy Kékgolyó utca sarkán látható (úgy láttam, mindkét írásód helyes), egy olyan panelház előtt ahova abszolút oda is illik. Valahogy a környék része.
Valaha volt itt egy jó vendéglő, ettem is ott, most egy bank van helyette, de amúgysem a vendéglő vagy a halas gyerek jut eszedbe a Kékgolyóról, szerintem az ország lakosságának túlnyomó része a szó hallatán az Onkológiára asszociál. Én is. De ma elsétáltam a sarkára, hogy közelebbről is szemügyre vegyem a halas gyereket. Jó a póz, amolyan éretlen még, a lábfejek befelé állnak, a gyerek is olyan kis nem igazán meghatározható pillanatban áll. De teljesen rendben is van. Amúgy ez egy díszkút, de éppen nem üzemel. Fura díszkút, a magas sövény miatt alig látszik a járdáról, odamenni meg nem lehet, nincs lépcső, vagy út. Hát akkor csak így saját magának pózol leginkább. Valaki éppen egy sálat vagy mit tette a kezére, éppen a hal mellé, a képen látszik. Persze, meghagytam a sálat a srácnak.
A horgászó fiú szobra a Déli Pályaudvar közelében, a Városmajor és a Kék Golyó utca sarkán álldogál a CIB Bank előtti kis füves részen. Laborcz Ferenc szobrászművész ezért az alkotásáért Munkácsy-díjat kapott, az 1950-es években készült a szobor egy nagy állami képzőművészeti projekt keretében kapott lehetőséget és anyagi támogatást az ún.
Képzőművészeti Alaptól (akkor persze még ezeket nem projektnek hívták). A bronzfóliával bevont alumínium ötvözet szobrot és díszkutat eredetileg nem itt, hanem a XVI. kerületben, Mátyásföldön egy új általános iskola aulájában tervezték kiállítani, de oda sosem került. Évekkel később, 1963-ban állították ki a mostani helyén. Ottjártamkor a kút nem üzemelt, talán majd nyáron beindítják. Feltéve, hogy működőképes. Az alsó kútrész siklósi zöldmárványból készült (ami nem valódi márvány, hanem tömör mészkő, ez inkább amolyan kereskedelmi név, geológiai szempontból nem helytálló). A mindössze sortot vagy fürdőnadrágot viselő fiú egyik kezében egy éppen kifogott, még fickándozó halat szorít, úgy tűnik, eszközök nélkül, kézzel sikerült kifognia ezt a szép halat, formája alapján talán egy pisztrángot.
Itt fényképeztem:
Milyennek találod ezt az értékelést?
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.