Attila itt is járt

József Attila mellszobor BudapestJózsef Attila mellszobor Budapest a térképen

Átlagos 2023. márciusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. szeptember 25.
A Liszt Ferenc téren több szobor is található, híresebbek, látványosabbak, mint ez, de azért emlékezzünk meg róla. Amikor legutóbb arra jártam és a fotókat is készítettem, a parkot éppen rendezték, parkosították, ezért még nem a végleges állapotot mutatta a helyszín. Gyurcsek Ferenc 2006-os alkotása gránit talapzaton bronz mellszobor, elég borús, pesszimista hangulatban mutatja a költőt, pestiesen szólva elég elborult a feje.
A helyszínválasztás oka, hogy itt működött egykoron a Japán Kávéház, ami József Attila egyik kedvelt törzshelye volt.
József Attila igencsak népszerű költőnk a mai napig. Szinte minden kisebb-nagyobb településen van róla elnevezve legalább egy utca, de akár iskola, színház is, és több köztéri szobra ismert. A legismertebb talán a Dunánál ihletésű a Kossuth téren. Erre nem mondanám itt a Liszt Ferenc téren, hogy annyira megtalált volna.
József Attila mellszobor Budapest - EgyébJózsef Attila mellszobor Budapest - EgyébJózsef Attila mellszobor Budapest - EgyébJózsef Attila mellszobor Budapest - EgyébJózsef Attila mellszobor Budapest - Egyéb
Hotel Lövér Sopron - Senior csomag örökifjaknak
Hotel Lövér Sopron