Érdekes
2022. júniusban, barátokkal járt ittÉrtékelt: 2022. július 13.Ajánlom a helyet másoknak is!
Kálmán Imre ülőszobrát kb. 15 éve láthatjuk a Nagymező utcában az Operettszínház bejáratával szemben. Kényelmesen, keresztbe font lábakkal ülő a padon, kezében természetesen egy elmaradhatatlan szivarral, elegáns öltönyben. A szobor érdekes módon nem állami forrásból, hanem közadakozásból készült (magánszemélyek, cégek, alapítványok is szerepet vállaltak). A modern korszellemet jelzi, hogy Veres Gábor szobrász alkotása mellett a kompozíciónak része egy számítógép is a jobb oldalon, ahol a színház honlapján lehet böngészni, pontosabban csak lehetne, ha működne... A szobor ünnepélyes felavatására a zeneszerző születésének 125. évfordulóján került sor.
Kálmán Imre leginkább operettjeiről lett nemzetközi szinten is híres, emellett karmesterként is tevékenykedett. (nézegettem is a szobrot, nem inkább egy karmesteri pálca van a kezében? De nem, az hosszabb és vékonyabb lenne). Leghíresebb operettje a Csárdáskirálynő. Amúgy az eredeti/születési neve Kopstein Imre volt.
Többet erről mondani nem tudok, ki nem állhatom az operettet, mint műfajt.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kálmán Imre szobra további értékelései
2022.07.15egyedül
Kihagyhatatlan
Gyerekkoromban nem is tudom miért sokszor Honthy Hanna volt a nagy szám TV-ben, mintha ő lenne a művészvilág királynője, úgy vonult a színpadra, még idős korában is. Hiába na, dívának, primadonnának születni kell, azt nem tudja csak úgy megtanulni, elérni bárki. És ilyenkor a legtöbbször...
Népszerű szállások a környéken
74.000 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval
107.640 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval
84.870 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval