Kamermayer Károly szobra Budapest

Aranyhomok Hotel Kecskemét - Szilveszter
Aranyhomok Hotel Kecskemét
253.000 Ft / 2 fő / 3 éjtől félpanzióval

Kamermayer Károly szobra Budapest vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 266 városban járt márFelfedező - 3416 helyen első értékelőNépszerű író - 2497 hasznos szavazat11 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 98056 feltöltött kép
Átlagos 2022. július 1.kollégákkal járt itt
Ez a szobor az 5. kerület szívében, egy csendes kis téren áll, a Városháza közelében. Hogy miről híres leginkább? Első tipp lehetne a jóféle Gerlóczy Kávéház, de én nem erre gondoltam, hanem arra, hogy ezen a téren kaptam az első és eddig egyetlen kerékbilincset az autómra, mivelhogy a téren nemcsak parkolni nem lehet, de behajtani sem lehetett volna, ezt csúnyán benéztem (csak külön engedéllyel).
Kamermayer Károly szobra Budapest - EgyébKamermayer Károly szobra Budapest - EgyébKamermayer Károly szobra Budapest - EgyébKamermayer Károly szobra Budapest - EgyébKamermayer Károly szobra Budapest - EgyébKamermayer Károly szobra Budapest - EgyébKamermayer Károly szobra Budapest - Egyéb
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 783 városban járt márFelfedező - 2505 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 49125 feltöltött kép
Érdekes 2022. június 1.egyedül járt itt
Ha már itt a múltkor megemlékeztünk Harrer Pálról, Óbuda első polgármesteréről, Illene a fővároséról is, Kamermayer Károlyről szólni, azaz a szobra kapcsán méltatni őt is. A szobor a városháza melletti kis téren áll az ötödik kerületben, és a kis teret is a dicső ősről nevezték el.
Kamermayer Károly szobra Budapest - Külső képKamermayer Károly szobra Budapest - EgyébKamermayer Károly szobra Budapest - Külső képKamermayer Károly szobra Budapest - Külső kép