A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Kolodko: Harry Houdini miniszobor Budapest bemutatkozása
Mihail Kolodko (Kolodkó Mihály) ukrán-magyar szobrászművész, aki apró szobrairől ismert, melyekkel számtalan helyen találkozhatunk a városban. A híres illuzionistát, Harry Houdinit ábrázolja a Király utcában elhelyezett miniszobor, miközben hivatását gyakorolja, tetőtől talpig láncban, bilincsekkel és lakatokkal.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
2020 júniusában tudtam meg, hogy nemcsak kültéri, azaz szabadon látogatható Kolodko miniszobrok vannak a városban, hanem van egy "rejtett" alkotás is. A mindig nyüzsgő Gozsdu-negyed szomszédságában, a Király utcában a K11 Művészeti és Kulturális Központban található a bejáratnál a világhírű illuzionista, szabadulóművész, bűvész és mágus Harry Houdini szobra.
Hétköznapokon nyitvatartási időben 10-18 óra között be lehet menni megnézni a szobrot (nem kell belépőt fizetni). A szuggesztív szobrocska Houdinit az egyik mutatványa közben ábrázolja, a keze és a lába összelakatolva, megbilincselve, láncokkal összekötve, szemmel láthatóan egy újabb hihetetlen szabadulásra készülve. Talán nem túlzás azt kijelenteni, hogy ő a mai napig minden idők legnagyobb szabadulóművésze világviszonylatban. A helyszín választása ez esetben sem volt véletlen, ugyanis Houdini - akkor még Weisz Erikként - ebben a kerületben, a VII. kerületben a Csengery utcában született. Sok emléke ugyan nem lehet Magyarországról, hiszen már kisgyermekként kivándoroltak a családjával az Amerikai Egyesült Államokba. Egyébiránt itt is megvan a kárpátaljai kapcsolódás, ugyanis Houdini családi gyökerei Kárpátaljára vezetnek vissza. A szobrot a művész és az ungvári Pannónia Civil Szervezet ajánlotta felé ajándékként Erzsébetváros javára. Egy idézetet is beillesztek, ami szerintem nagyon jól kifejezi, hogy a személyisége, a trükkjei hogyan hatottak az emberekre: "Houdini nem halt meg, még mindig ÉL, szelleme, nagysága erősebben Jelen van, mint valaha! Mi bűvészek, A Mester foglyai, elvarázsolt rabjai vagyunk, mely fogság számunkra több, mint kellemes, és megtisztelő! Nem akarunk, de nem is tudnánk ebből a fogságból kiszabadulni soha" Alex, H. S. Egyébként engem is megfogott Houdini előadóművészete, nagyon tetszett a róla szóló film is.
Ez a szobor nem úgy van ám szabadon, hogy éjjel és nappal! De legalább nem rongálják meg, nem lopják el. Viszont be kell érte menni a Király utcába, a K11 Művészeti és Kulturális Központba, és ott. . . bátran be is nyitottam, egy bájos lány és egy fiú egy asztalnál valami bablevest eszegettek dobozból, én meg valami nagy elnézéskérések közepette előadtam, hogy a Houdini szoborért jöttem, jó étvágyat!
Persze, tessék, ott van. Pont szemben a bejárati ajtóval. A nagy szabadulóművész valóban rám nézett a fémből, tele lakatkákkal még a talapzata is. Harry Houdini Weisz Erikként született és természetesen magyar származású. De ZigZag még számtalan részletet fog róla közölni, nem is venném el a kenyerét. Ajánlom a meglátogatását mindenkinek! Mielőtt elmentem, még megkérdeztem a helyi erőktől, hogy nincs véletlenül egy maradék adag leves számomra is, de a szomszéd vendéglátóipari egységbe küldtek sajnálkozva.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.