A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Örömteli meglepődöttséggel tapasztaltam, hogy az éttermek, szállodák és múzeumok mellett/után egyre nagyobb számban szobrok, emlékművek is felkerültek az adatbázisba. A miniszobrok iránt érdeklődők nagy kedvencei hazánkban Kolodko Mihály ungvári születésű ukrán-magyar szobrászművész alkotásai, aki a főváros több pontján, sőt az utóbbi években már pár vidéki helyszínen is elhelyezte aprócska bronzból készült szobrait.
Követői külön csoportot hoztak létre a világhálón és most már blog beszámolók és térkép segítségével kutathatjuk fel mi is a kis figurákat. A baráti körömben többen is rajongói vagyunk a miniszobroknak és Kolodkónak, így amikor hírét vesszük, hogy ismét készült egy újabb alkotás, amint időnk engedi, megyünk is megnézni. Szenes Hanna szobrocskája a róla elnevezett Szenes Hanna park kerítésénél található a VII. kerületben, a Jósika és a Rózsa utca találkozásánál. Ez a szobor 2 éve, 2020. márciusban került ide kiállításra, a covid időszakában meg is néztem már egyszer, de most a múlt héten újra erre jártam, így készült pár újabb fotó is. Szenes Hanna (akit eredetileg Anikónak hívtak még itthon) a zsidótörvények miatt emigrált Palesztinába, először belépett a Haganába, majd csatlakozott a brit hadsereghez, akik ejtőernyősnek képezték ki. Küldetésük - a zsidók deportálásának megakadályozása - nem járt sikerrel, elfogták és még a háború vége előtt kivégezték, mindössze 23 évesen. Hősies helytállásáért Izraelben nemzeti hősként tisztelik. Humán értelmiségi családból származott, Tegnap olvastam, hogy a híres fejszámoló zseni Pataki Ferenc tizenéves szerelme volt Hanna, de aztán elváltak útjaik. A kis szobron azt ábrázolta a művész, amint Magyarország mészkőből faragott sziluettje felett ejtőernyős ruhában, sapkában éppen ugrásra készül. (egyébként nem ide, hanem az egykori Jugoszlávia területére ugrottak a sikertelen bevetés során). Bár szomorú emléket idéz, de mégis kedves, szívet melengető ez a szobor, csakúgy, mint Kolodkó Mihály összes kis alkotása. A parkban egy emlékkövet is állítottak Hanna tiszteletére.
A Rózsa utca sarkán, szinte kirepül a kőfelhőből Szenes Hanna, a világháború mártírja és hőse. Itthon nincs akkor ismertsége talán, mint Izraelben, ott nemzeti hős a magyar-zsidó költőnő. Kiképezték az angolok, hogy próbálja társaival valahogy megakadályozni a magyarországi zsidók elhurcolását.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.