Érdekes
2024. áprilisban, csoporttal járt ittÉrtékelt: 2024. május 1.Ajánlom a helyet másoknak is!
Szomorú emlék a múltból, közvetetten ebben is Trianon köszön vissza, még ennyi év távlatából is. A Szabó Ervin Könyvtár előtt álló alkotás avatására 1929-ben került sor, Lord Rothmere iránti tiszteletből állították. Két bronz nőalak áll középen, egyrészt Justitia, az Igazság istennője, aki kardot és mérleget tart a kezében, valamint a nála kicsit alacsonyabb, hozzásimuló, őt átölelő fiatal lány, aki Magyarországot szimbolizálja. Az angol nemesember és sajtómágnás példátlanul igazságtalannak tartotta a magyarokat ért trianoni békediktátumot, és 1927-ben írt cikkében a magyarlakta határ menti zónák visszacsatolását javasolta, valamint egy esetleges revízió indokoltságát vetette fel.
A peremen olvasható felirat: "E kutat hálás magyarok emelték Nagybritannia méltó fia Viscount Rothermere tiszteletére. Az ő betűje megöli a hatalmaskodást, az ő lelke megeleveníti az igazságot. 1928."
Milyennek találod ezt az értékelést?
Magyar Igazság kútja további értékelései
2024.05.06egyedül
Érdekes
![]()
Hű, a mindenit, ezt a szobrot, pontosabban kutat már vagy hússzor megnéztem, lefényképeztem mindenféle napszakban, itt jártam munkába, ebédelni, meg hazafelé is évekig, meg nem mondanám, hogy az a tengersok fotó hová került az évek során... de most, hogy ZigZag előkapta, elügettem én is, és...
Népszerű szállások a környéken
198.930 Ft / 2 fő / 3 éjtől teljes panzióval
78.750 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval