A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A Teleki László téren találhatjátok az Ószeres szobrot, melyet szintén Mészáros Attila készített és szintén 2014. szeptember 10-én állítottak fel. Hajdanán, egészen pontosan 1897-től a téren használtcikk-piac működött a téren, az 1950-es években vált élelmiszerpiaccá.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A VIII. kerületi Teleki téren a Népszínház utca felőli bejárat előtt egy 3 szoborból álló csoport látható (Lámpagyújtó, Ószeres, Gróf Teleki), amelyek igazából nem függenek össze, de olyan közel vannak egymáshoz, hogy mondhatni ilyenformán mégis egy egységet alkotnak, illetve egy időben kerültek kihelyezésre.
Ezek egyike az Ószeres szobra. A Teleki tér pár évvel ezelőtti átfogó felújítása nagyon is indokolt volt, beleértve a piacot, a zöld parkos területeket, és ezek után vagy ezekhez kapcsolódóan kerültek ide a szobrok is. Nagyon szép lett a tér, de sajnos elég sok hajléktalan, csavargó és balhés figura is megfordul itt a parkban. A problémának ezt a részét egyelőre sajnos nem sikerült kezelni és megoldani. A 2014-ben kiállított szobor alkotója Mészáros Attila szobrászművész, csakúgy, mint a Lámpagyújtó szoboré is. Az Ószeres egy ún. zsánerszobor, egész alakos élethű ábrázolás, lehet vele fényképezkedni és kezet fogni is. A park bejárata előtt fogadja és köszönti az erre járókat. A témaválasztás valószínűleg a helyi, mai napig itt működő piacra, az árusokra utal. A Teleki tér első neve Baromvásártér volt, s már az 1850-es évektől működött itt a vásár. A marha- és lókereskedők helyét 1897-től vette át a használtcikk piac (bolhapiac), ahol az ószeresek árultak, ekkor lett a piac közkedvelt neve Tangó, ami egy igazi zsibvásár lett annak minden előnyével és hátrányával. Az évtizedek alatt egyre inkább zűrössé vált piacot végül az 1950-es években az Ecseri útra költöztették ki. Ezután már a ma is ismert élelmiszerpiac - zöldség, gyümölcs, hentesárú, tejtermék, pékáru - vette át a helyét. A megújított piacot 2010-ben nyitották meg.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.