A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Már korábban láttam, hogy ZigZag említette, tervben is volt, de ma egy kissé véletlenül kerültem ide, rossz sávba soroltam, aztán bekanyarodtam, ahol nem is annyira akartam, és véletlenül itt kötöttem ki, de egy cseppet sem bánom, jó, hogy megvan! Én még élőben láttam bokszolni Papp Lacit. Később, hogy un.
"profi" lett, volt valami igen hülye politikai felhangja is ennek, szocialista ember nem bokszol a gaz imperialisták pénzes világában, nem is volt magyar profi klub, ha jól emlékszem, osztrák klub színeiben bokszolt. és mivel szombathelyiek voltunk, vígan néztük a határ mellet fogható osztrák TV-n. De hát ez az ember egy csoda, egy hihetetlen jó természetű, egész életében egy picit utcagyereknek megmaradó csibész, a szó inkább bájos értelmében. És innen, Angyalföldről. Hát legyen is tér, meg szobor neki, ez a szobor jobb - szerintem - mint a MOM mellett álló, ez jobban hasonlít rá, csak a lába tűnik egy leheletnyit vékonyabbnak a kelleténél. Hajrá Laci, talán még a mennyországban is működik az a jobb- meg balhorog.
Papp László, vagy ahogy szinte mindenki nevezte aktív korában, Papp Laci, illetve beceneve Görbe, háromszoros olimpiai bajnok ökölvívóként az egyik legnépszerűbb magyar sportolóvá vált. Angyalföldön, a XIII. kerületben született és élt éveket, itt járt iskolába.
A szobra a Kassák Lajos utca és a Huba utca által határolt kis térre került, amelyet egyúttal el is neveztek róla születésének 90. évfordulóján, 2016-ban. A bronzszobor edzés vagy meccs közben ábrázolja a nemzetközi szinten is híres bokszolónkat, korabeli sportruhában, fűzős cipőben. Papp Lászlót egyébként még életében a XIII. kerület díszpolgárának is megválasztották. Ahogy hangoztatták a szoboravatáson, valóban, egy egész ország büszke rá, sok dicsőséget szerzett az országunknak, s bár megtehette volna, sohasem hagyta el Magyarországot. Profi pályafutását követően edzőként dolgozott, az utánpótlással foglalkozott, a nemzeti ökölvívó válogatott szövetségi kapitánya is volt.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.